Synology prezentuje DiskStation DS723+, zaawansowane urządzenie pamięci masowej o niewielkich rozmiarach

11-01-2023

11 stycznia 2023 — Firma Synology ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego 2-kieszeniowego urządzenia Synology DiskStation DS723+, najmniejszego urządzenia z możliwością rozbudowy z serii kompleksowych rozwiązań dla biur domowych i małych firm.

Dzięki uniwersalnemu systemowi operacyjnemu Synology DiskStation Manager (DSM) model DS723+ oferuje kompleksowe rozwiązania do ochrony danych biznesowych i zarządzania nimi, łatwej współpracy nad dokumentami, zdalnego dostępu do plików i monitorowania zasobów fizycznych — wszystko to w kompaktowym formacie komputera stacjonarnego. 

„To nowe urządzenie zapewnia użytkownikom imponującą wydajność i możliwości jak na swój niewielki rozmiar” — powiedział Michael Wang, kierownik ds. produktu w firmie Synology. „Dzięki bardzo kompaktowej obudowie z pewnością spodoba się osobom z mniejszymi wymaganiami w zakresie pamięci masowej, które nie chcą zrezygnować z wygody scentralizowanego przechowywania danych i możliwości skalowania w przyszłości.”

Platforma pamięci masowej z możliwością rozbudowy

Idealne rozwiązanie dla zespołów profesjonalistów, małych firm, chcących scentralizować pamięć masową, lub jako węzeł w rozproszonych wdrożeniach, DS723+ można skalować do 7 kieszeni na dyski dzięki jednostce rozszerzającej DX517, gdy potrzebna będzie większa pojemność.

Użytkownicy mogą również zwiększyć wydajność dzięki opcji dodawania łączności 10GbE i dysków SSD M.2 NVMe za pośrednictwem wbudowanego gniazda PCIe, co umożliwia szybkie buforowanie lub tworzenie dodatkowych pul pamięci masowej z samych dysków flash.

Lokalna pamięć masowa z integracją chmury

Model DS723+ zapewnia intuicyjne zarządzanie plikami i ich udostępnianie za pomocą aplikacji Synology Drive, która łączy dostęp do plików na wielu platformach z prywatnością oferowaną przez lokalne pamięci masowe. Dla zespołów pracujących zdalnie i firm działających w wielu lokalizacjach dostępna jest również synchronizacja plików między lokalizacjami, która umożliwia tworzenie lustrzanych kopii zawartości między urządzeniami Synology.

Hybrydowe funkcje chmury oferowane przez Synology Hybrid Share umożliwiają użytkownikom łączenie korzyści rozwiązań lokalnych i w chmurze poprzez przechowywanie rzadko używanych danych w chmurze przy jednoczesnym przechowywaniu często używanych plików w pamięci podręcznej urządzenia lokalnego w celu uzyskania dostępu z szybkością sieci LAN.

Dowiedz się więcej o zarządzaniu plikami

Centrum kopii zapasowych dla wielopoziomowej ochrony danych

Kopie zapasowe systemów Windows i Linux, maszyn wirtualnych Hyper-V/VMware, kont Microsoft 365/Google Workspace można tworzyć na serwerze DS723+ za pomocą pakietu Active Backup Suite firmy Synology, chroniąc krytyczne lub poufne dane przed złośliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami internetowymi.

W celu zwiększenia poziomu ochrony użytkownicy mogą również tworzyć kopie zapasowe i migawki dla określonego punktu w czasie dla danych przechowywanych na serwerze NAS, które można następnie zabezpieczyć w lokalizacji zdalnej na innym serwerze lub w chmurze.

Dowiedz się więcej o ochronie danych

Wszechstronne i intuicyjne rozwiązanie do nadzoru

Dzięki obsłudze ponad 8 300 zatwierdzonych kamer IP i urządzeń ONVIF zaawansowany system Synology Surveillance Station VMS może przekształcić DS723+ w pełnoprawny system zarządzania sygnałem wizyjnym z lokalnym przechowywaniem nagrań.

Użytkownicy mogą szybko skonfigurować do 40 kamer i zarządzać nimi za pomocą nowoczesnego i dostosowywanego interfejsu, a nawet nakładać plany pięter lub Mapy Google/OpenStreetMap podczas monitorowania większych środowisk lub środowisk obejmujących kilka budynków. Proste i skuteczne przełączanie awaryjne między serwerami nagrywającymi, zarządzanie wieloma urządzeniami i możliwość jednoczesnego nagrywania materiału do chmury Synology C2 zwiększa odporność i dostępność ważnych nagrań.

Dowiedz się więcej o Surveillance Station

Dostępność

Urządzenie Synology DS723+ jest już dostępne.