TP-LINK Smart L2 TL-SG3424P

Producent: TP-LINK
Kod producenta: 6935364021047
Dostępność:
szt.
Cena netto: 1 313,01 zł 1 615,00 zł

Urządzenie TP-LINK JetStream TL-SG3424P to zarządzalny przełącznik warstwy 2 wyposażony w 24 porty PoE 1Gb/s zgodne ze standardami 802.3at/af mogące łącznie dostarczyć 320W mocy. Zapewnia wysoką jakość pracy, zaawansowaną obsługę funkcji QoS, strategie ochrony przed zagrożeniami oraz funkcje zarządzania siecią w warstwie 2. Ponadto, przełącznik wyposażony jest w 4 sloty combo SFP umożliwiające bardziej uniwersalne wykorzystanie urządzenia w sieci. Przełącznik warstwy 2 JetStream stanowi oszczędne rozwiązanie do zastosowań w małych i średnich firmach.

TL-SG3424P zapewnia 24 porty PoE zgodne ze standardami IEEE 802.3at/af i jest w stanie zasilić urządzenia zgodne z tymi standardami. Łączna moc urządzeń zasilanych przez przełącznik może wynosić 320W.Jest to wydajne i oszczędne rozwiązanie gdy chce się zasilić access pointy, kamery monitoringu, telefony IP lub inne urządzenia korzystające z technologii PoE, pozwalające jednocześnie na usunięcie dodatkowych kabli służących do zasilania urządzeń. Kompaktowy i wszechstronny TL-SG3424P jest idealnym rozwiązaniem PoE do zastosowania w projektach lub małych i średnich sieciach firmowych.

Urządzenie TL-SG3424P wspiera funkcje zarządzania ruchem sieciowym i ochrony sieci przed zagrożeniami. Wiązanie IP-MAC-Port-VID oraz listy kontroli dostępu (ACL, od L2 do L4) chronią sieć przed takimi zagrożeniami, jak broadcast storm, ataki ARP oraz DoS (Denial-of-Service) itp. Funkcja Quality of Service (QoS, od L2 do L4) umożliwia kierowanie ruchem sieciowym zapewniając płynną i szybszą transmisję danych. Do zarządzania przełącznikiem służy przyjazny interfejs dostępny przez przeglądarkę internetową, konsola CLI lub wykorzystanie protokołów SNMP oraz RMON. Zapewnia to łatwą instalację i konfigurację ustawień przy mniejszych przestojach. Zarządzalny przełącznik L2 TL-SG3424P TP-LINK stanowi idealne rozwiązanie dla zespołów roboczych i oddziałów firmy wymagających ekonomicznego rozwiązania zapewniającego gigabitową transmisję.

KLUCZOWE FUNKCJE

* Funkcje zabezpieczające ruch sieciowy: wiązanie adresów IP-MAC-Port-VID, listy ACL, Port Security, ochrona przed atakami DoS, Storm Control, DHCP Snooping, uwierzytelnianie 802.1X oraz Radius,
* QoS L2/L3/L4 oraz obsługa protokołu IGMP zapewniają płynną transmisję dźwięku i przekaz wideo,
* Obsługa standardów SNMP, RMON oraz logowanie poprzez przeglądarkę internetową bądź linię poleceń zapewniają wydajne zarządzanie przełącznikiem.

 ZABEZPIECZENIA SIECI

Funkcje przełącznika JetStream serii 3, takie jak: wiązanie IP-MAC-Port-VID, ochrona portów, Storm Control, DHCP Snooping oraz IP Source Guard chronią przed atakami ARP, broadcast storm itd. Można zdefiniować typowe ataki DoS, które przełącznik TL-SG3424 ma wykrywać. Dzięki temu ochrona przed nimi jest skuteczniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Wykorzystanie list kontroli dostępu (ACL, od L2 do L4) uniemożliwia dostęp do określonych zasobów sieci; odmowa przesłania pakietów może być ustalona dla określonych źródłowych bądź docelowych adresów MAC, adresów IP, portów TCP/UDP a nawet identyfikatorów VLAN.

Ponadto, przełącznik wykorzystuje szyfrowanie 802.1X w połączeniu z funkcjami serwera RADIUS do uwierzytelniania użytkowników, chcących uzyskać dostęp do sieci. Urządzenie umożliwia podłączenie do określonych zasobów sieci użytkowników nie odsługujących protokołu 802.1X, jako gości VLAN.

 ZAAWANSOWANE FUNKCJE QOS

Aby zapewnić lepszy przekaz dźwięku, danych i transmisji wideo w sieci, urządzenie korzysta z zaawansowanych opcji usługi QoS. Administratorzy sieciowi mogą określić priorytety ruchu sieciowego np. dla poszczególnych adresów IP, adresów MAC, portów TCP lub UDP itd. Dzięki temu, przekaz dźwięku i wideo jest płynny, czysty i wolny od opóźnień transmisji. W połączeniu z obsługą transmisji głosu w wirtualnych sieciach lokalnych, aplikacje wykorzystujące tą funkcję działają płynniej i dużo wydajniej.

 FUNKCJE PRZEŁĄCZNIKA WARSTWY 2

Urządzenie TL-SG3424 wspiera funkcje przełączników warstwy 2, tj. tagowanie VLAN (zgodnie ze standardem 802.1Q), Port Mirroring, obsługę protokołów STP/RSTP/MSTP, oraz LACP a także funkcje przepływu danych (zgodnie ze standardem 802.3x). Ponadto, przełącznik wspiera zaawansowane funkcje zabezpieczające działanie sieci tj. detekcję pętli zwrotnych, diagnostykę kabli lub IGMP Snooping. Technika IGMP snopping zapewnia możliwość przełączania ramek multicast tylko dla wybranych użytkowników, podczas gdy funkcja IGMP throttling & filtering ogranicza dostęp do zasobów poszczególnym użytkownikom na poziomie portów.

 DANE TECHNICZNE TP-LINK

Standardy i protokoły IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.3z, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3x, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1x, IEEE 802.1p
Porty 24 porty RJ45 10/100/1000Mb/s, Automatyczna negocjacja szybkości połączeń i automatyczne krosowanie (Auto-MDI/MDIX), 4 porty Combo SFP 100/1000Mb/s*, 1 port konsoli
Okablowanie sieciowe 10BASE-T: Kabel UTP kat. 3, 4 lub 5 (do 100m); 100BASE-TX/1000Base-T: Kabel UTP kat. 5, 5e lub wyższy do 100m; 100BASE-FX:MMF,SMF; 1000BASE-X: MMF, SMF
Porty PoE RJ-45 Zgodność ze standardami:802.3at/af
Liczba portów PoE: 24
Maksymalna łączna moc podłączonych urządzeń: 320W
Bezwentylatorowy Brak
Wymiary (S x G x W) 440 x 220 x 44 mm
Zasilanie 100~240VAC, 50/60Hz
Przepustowość 48Gb/s
Tablica adresów MAC 8192
Szybkość przekierowań pakietów 35.7Mp/s
Ramka Jumbo 10240B
Funkcja Quality of Service Priorytetowanie ruchu CoS/DSCP w oparciu o standard IEEE 802.1p; 4 kolejki; Ustalenie kolejki priorytetów: SP, WRR, SP+WRR; Limotowanie transmisji w zależności od portu, przepływu danych; Voice VLAN
Cechy przełącznika warstwy 2 IGMP Snooping V1/V2/V3, Obsługa protokołu LACP (zgodnie ze standardem 802.3ad (do 8 grup, maksymalnie 8 portów na grupę), Spanning Tree STP/RSTP/MSTP, Filtrowanie/ochrona BPDU, TC/Root Protect, Wykrywanie pętli zwrotnych, Kontrola przepływu danych (802.3x)
Sieci VLAN Wsparcie standardu IEEE802.1Q, do 4096 VLAN oraz 4096 identyfikatorów VLAN; 802.11Q/MAC/Protocol VLAN; GARP/GVRP
Listy kontroli dostępu Filtrowanie pakietów oparte o źródłowe i docelowe adresy MAC L2~L4, IP address, TCP/UDP ports, 802.1p, DSCP, protocol and VLAN ID Time Range Based
Bezpieczeństwo transmisji Wiązanie IP-MAC-Port-VID; Uwierzytelnianie oparte o standard IEEE 802.1X (w zależności od portu, adresu MAC), Radius, Guest VLAN; Ochrona przed atakami DoS; Dynamiczna ochrona przed atakami ARP (DAI); SSH v1/v2; SSL v2/v3/TLSv1; Zabezpieczenia portów; Broadcast/Multicast/Unknown-unicast Storm Control
Zarządzanie

Interfejs przeglądarki internetowej GUI, interfejs linii poleceń CLI; SNMP v1/v2c/v3, zgodne z publicznymi i prywatnymi bibliotekami MIB TP-LINK; RMON (grupy 1, 2, 3, 9); Klient DHCP/BOOTP, DHCP Snooping, DHCP Option82; Monitorowanie CPU; Port Mirroring; Synchronizacja czasu SNTP; Zintegrowany protokół NDP/NTDP; Aktualizacja firmwaru: poprzez protokół TFTP oraz przeglądarkę internetową; Diagnostyka: test VCT Logi systemu, publiczne biblioteki MIB