QSAN XCubeNAS XN5004T

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Qsan
 • Kod producenta: 4,05815E+12
 • Dostępność: Dostępny

 • Historia ceny
 • szt.
 • Cena netto: 4 389,43 zł 5 399,00 zł

QSAN XN5004T to proste, solidne i stylowe urządzenie pamięci masowej obejmujące sprzęt systemowy i system operacyjny QSM. Sprzęt systemowy ma przełomową konstrukcję 4+1 (3,5’’ LFF x4 +2,5’’ SFF x1), która niesie korzyści dla każdej grupy roboczej i użytkowników w małych i średnich firmach.

QSAN XN5004T to proste, solidne i stylowe urządzenie pamięci masowej obejmujące sprzęt systemowy i system operacyjny QSM. Sprzęt systemowy ma przełomową konstrukcję 4+1 (4 dyski 3,5'' + 1 dysk 2,5''), która niesie korzyści dla każdej grupy roboczej i użytkownika w małych i średnich firmach. Poniżej wymieniono najważniejsze cechy serwera XN5004T:

 • System plików ZFS na każdym urządzeniu
 • 100 licencji na oprogramowanie XReplicator oparte o Acronis!
 • Wyjątkowa konstrukcja 4+1 (4 x dysk 3,5’’ + 1 x 2,5’’).
 • Procesor Intel® Celeron® Dual-Core 2,9 GHz.
 • 8GB pamięci RAM w modułach SO-DIMM DDR4 z możliwością rozbudowy do 32GB.
 • Wbudowane porty sieciowe 1 Gb Ethernet x4.
 • Unikatowe drzwiczki serwisowe do rozbudowy pamięci.
 • Bezśrubowy montaż dysków HDD/SSD.

Innowacyjna budowa

Nowe modele z serii XCubeNAS posiadają cztery wnęki na dyski 3,5'' oraz, co jest zupełną nowością, dodatkową kieszeń na dysk 2,5'' SATA SSD z lewej strony urządzenia. Dzięki temu mamy pewność, że urządzenie gwarantuje zarówno pojemność, jak i wydajność.

N: Wnęki na dyski nie tylko 3,5-calowe, lecz również 2,5-calowe, co stanowi standard w każdym urządzeniu XCubeNAS. Obsługa dysków o pojemności do 10 TB oraz przekroczenie standardowej pojemności maksymalnej poprzez dodanie półek rozszerzających z serii XCubeDAS.

1: Dodatkowa wnęka na dysk 2,5-calowy zapewnia zaawansowane funkcje bez poświęcania pojemności. Taka architektura pozwala na wykorzystanie dysku SSD jako pamięć podręczną w celu zwiększenia wydajności bądź jako mechanizm Auto-tiering oferujący pełną oraz ciągłą optymalizację.

Bezproblemowa instalacja i konserwacja

W XN5004T można zamontować dyski bez użycia narzędzi, ponieważ konstrukcja wnęk nie posiada ani jednej śrubki.

Stylowe drzwi serwisowe do rozszerzenia pamięci

XN5004T posiada w standardzie 8 GB pamięci DDR4 SO-DIMM RAM, które może być w prosty sposób rozszerzone do 32 GB bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

Technologia Thunderbolt™ 3

Dzięki technologii Thunderbolt™ 3 możesz łączyć urządzenia z interfejsem Thunderbolt™ z XN5004T uzyskując przy tym prędkość transmisji danych na poziomie 40 Gb/s. XN5004T z Thunderbolt™ 3 jest w stanie płynnie przesyłać filmy o wysokiej rozdzielczości. Kopiowanie filmu DVD o pojemności 4,7 GB średnio zajmuje mniej niż minutę.

Wiodący system operacyjny na poziomie Enterprise

QSM 3.0 (QSAN Storage Management 3.0) to system operacyjny NAS dla serii XCubeNAS. Rdzeniem QSM jest jądro Linuksa oraz wewnętrzny 128-bitowy system plików ZFS (Zettabyte File System). Zaawansowane funkcje pamięci masowej QSM zapewniają trwałe i niezawodne zarządzanie pamięcią, ochronę przed cichym uszkodzeniem danych, płynne rozszerzanie pojemności, kilka mechanizmów integralności danych, ochronę dostępu do puli i dysku, a także nieograniczoną liczbę migawek.

Intuicyjny interfejs użytkownika

Ważne jest, aby użytkownicy mogli łatwo zarządzać oraz korzystać z urządzenia XCubeNAS. Dzięki prostemu, przejrzystemu i intuicyjnemu interfejsowi z ikonami graficznymi oraz wyglądem typu tablet/telefon XCubeNAS jest łatwiejszy i przyjemniejszy w użyciu dla osób nieposiadających profesjonalnej wiedzy na temat urządzenia. Co więcej interfejs jest wyposażony w sekcję Dock będącą paskiem ikon, który znajduje się na dole. Można przypiąć tam najczęściej używane aplikacje, aby mieć do nich szybki i łatwy dostęp.

Gotowy do wirtualizacji

XCubeNAS wspiera takie wirtualizatory jak VMware ® Ready™, Citrix ® Ready™, and Microsoft ® Hyper-V™. Niezależnie od przyjętego środowiska wirtualizacji, XCubeNAS to praktyczny I wydajny system pamięci masowej gotowy do wdrożenia na dowolnej platformie wirtualizacji. XCubeNAS może być używany do podstawowych repozytoriów pamięci masowej oraz jako ich kopia zapasowa. Jako urządzenie do backupu, XCubeNAS wspiera obszerną listę maszyn wirtualnych innych dostawców, aby zapewnić, że dane pochodzące z maszyn wirtualnych są bezpieczne.

Thin Provisioning

„Weź co potrzebujesz”. Taka jest filozofia mechanizmu thin provisioning. Pozwala on różnym usługom oraz aplikacjom korzystać z tej samej przestrzeni dyskowej, nie ograniczając przydzielonego miejsca każdej usłudze/aplikacji z osobna. Dzięki mechanizmowi thin provisioning zasoby dyskowe są alokowane oraz przydzielane dynamicznie do aplikacji, która w danym momencie tego potrzebuje.

Scentralizowane przechowywanie danych i udostępnianie plików

XN5004T zapewnia błyskawiczne i bezpieczne sposoby udostępniania plików każdemu użytkownikowi znajdującemu się w dowolnym miejscu. Bez problemu możemy przeglądać oraz przemieszczać pliki pomiędzy komputerem oraz XN5004T w sposób bezpieczny poprzez ustawienie praw dostępu. Zintegrowany system XCubeNAS umożliwia udostępnianie plików w różnych środowiskach komputerowych, włączając w to systemy Windows, Linux, Android oraz iOS.

Integracja z Windows Active Directory oraz LDAP

Dzięki wsparciu Windows AD oraz LDAP, XN5004T umożliwia bezproblemową integrację kont użytkowników. Do XN5004T można podłączyć do 200 000 kont domenowych, a foldery domowe użytkowników są tworzone automatycznie, co jest bardzo pomocne dla administratorów IT.

XReplicator – kopia zapasowa urządzeń końcowych do XN5004T

Najczęstszą przyczyną utraty danych jest awaria dysku twardego, awaria systemu operacyjnego lub przypadkowe usunięcie. Kompleksowe tworzenie kopii zapasowych danych stanowi rozwiązanie wszystkich problemów związanych z utratą danych. Twórz kopię zapasową swojego komputera na urządzenie XN5004T za pomocą darmowej funkcjonalności QSANa – XReplicatora. XReplicator to narzędzie zbudowane w oparciu o oprogramowanie Acronis, tworzące kopie zapasowe w postaci obrazów dysku, partycji, ale również pojedynczych folderów lub plików. XReplikator umożliwia również tworzenie kopii całego komputera jako kopię bare metal. Dzięki temu masz możliwość odtworzenia całego systemu, dysku lub pliku w sposób szybki oraz prosty.

 • Wsparcie Windows 7 lub wyższy, Windows Home Server 2011
 • Kopia obrazów przechowywana na XCubeNAS
 • Wsparcie dla backupu otwartych plików
 • Harmonogram backupu (miesięczny, tygodniowy, dzienny, automatyczny)
 • Różne wersje backupu (pojedyncza, przyrostowa, różnicowa)
 • Szyfrowanie kluczem prywatnym
 • Kontrola wersji oraz mechanizm czyszczący

 W poniższej tabeli przedstawiono specyfikację sprzętową serwera XN5004T.

Nazwa modelu XN5004T
Obudowa Wieżowa, 4 wnęk (LFF) + 1x (SFF)
Procesor Dwurdzeniowy procesor Intel® Celeron® 2,9 GHz
Pamięć RAM 8GB DDR4 SO-DIMM (maks. 32GB)
Uwaga: W przypadku rozbudowy pamięci może być
konieczna wymiana modułów instalowanych fabrycznie.
USB USB 3.0 x5 (przód x1, tył x4)
Pamięć flash 8 GB USB DOM
HDMI 1
Typ szuflady Szuflada HDD 3,5’’ z blokadą x4
Szuflada SSD 2,5’’ x1
Liczba wewn. dysków twardych 4x (dysk LFF) + 1x (dysk SFF)
Maks. pojemność brutto 10 TB x4 + 2 TB = 42 TB (LFF=10 TB, SFF=2 TB)
Interfejs dysku twardego SATA 6 Gb/s (kompatybilność wsteczna z SATA 3 Gb/s)
Gniazdo rozszerzeń PCIe wer. 3x8 dla kart interfejsu 10 GbE / 40 GbE / Thunderbolt 3.0
Porty Ethernet 1 GbE (RJ45) x4
Zasilanie FLEX ATX 200 W
Wymiary (Wys. x Szer. x Głęb.) mm 177 x 190 x 235
Certyfikaty FCC klasa B • CE klasa B • BSMI klasa B • VCCI klasa B • RCM klasa B • KCC klasa B

Producent: QSAN
Obszar zastosowań: Średnia firma
Procesor: Intel Celeron
Pamięć RAM: 8 GB
Kieszenie na dyski: 4
Interfejsy sieciowe: 4 x Gigabit RJ-45
Łącze 10 GbE: Łącze 10 GbE opcjonalnie
Wyjście wideo: HDMI