QNAP TS-832PX-4G

 • szt.
 • Cena netto: 4 185,37 zł 5 148,00 zł

TS-832PX Wydajny NAS z funkcją 10GbE SFP+ i 2,5GbE, obsługuje rozszerzenie PCIe dla dysków M.2 SSD, przyspieszając wykonywanie zadań

Wydajny NAS z funkcją 10GbE SFP+ i 2,5GbE, obsługuje rozszerzenie PCIe dla dysków M.2 SSD, przyspieszając wykonywanie zadań

Czterordzeniowy TS-832PX 1,7 GHz jest wyposażony w osiem 3,5-calowych wnęk dysków SATA 6 GB/s, zapewniając ogromny potencjał pamięci masowej na potrzeby szerokiej gamy zastosowań i codziennej pracy. Dzięki dwóm portom 10GbE SFP+ i dwóm portom 2,5GbE LAN model TS-832PX obsługuje kolejne generacje sieci, usprawniając wymagające dużej przepustowości aplikacje i zapewniając bardziej płynny dostęp do plików i ich udostępnianie. Obsługiwane są także różne karty PCIe, w tym karty QM2, które zapewniają buforowanie dysków SSD M.2 SATA/NVMe i automatycznie poziomowaną pamięć Qtier™ w celu zwiększenia wydajności NAS.

Dwa porty 10GbE SFP+ i dwa porty sieciowe 2,5GbE RJ45 usprawniają zadania wymagające dużej przepustowości i przyspieszają udostępnianie plików.

Karta rozszerzeń PCIe umożliwia instalację karty QM2 w celu dodania dysków SSD M.2 na potrzeby buforowania, karty sieciowej 10/5GbE lub karty rozszerzeń sieci bezprzewodowej.

Migawki zapisują stan systemu, umożliwiając ochronę plików i danych przed ich przypadkowym usunięciem i atakami złośliwego oprogramowania.

Bramy pamięci masowej w chmurze umożliwiają zastosowania w chmurze hybrydowej, dodatkowo umożliwiając rezerwację pamięci podręcznej na serwerze NAS, zapewniając dostęp do danych w chmurze z niewielkimi opóźnieniami.

Technologia automatycznego poziomowania Qtier™ i pamięć podręczna SSD zapewniają stałą optymalizację pamięci masowej.

Możliwość zwiększenia pojemności pamięci masowej urządzenia TS-832PX przy użyciu modułów rozszerzających QNAP TR RAID lub TL JBOD.

Model TS-832PX z zainstalowanym czterordzeniowym 64-bitowym procesorem 1,7 GHz ARM Cortex-A57 i pamięcią 4 GB DDR4 RAM (z możliwością rozbudowy do 16 GB) zapewnia wysoką energooszczędność, nie obniżając wydajności systemu lub aplikacji.

Sekwencyjny transfer plików Windows 2,5GbE (1M, Iometer)
 • Zapis: 295 MB/s
 • Odczyt: 254 MB/s

Sekwencyjny transfer plików Windows 2 x 2,5GbE (1M, Iometer)
 • Zapis: 589 MB/s
 • Odczyt: 490 MB/s

Sekwencyjny transfer plików Windows 2 x 10GbE (1M, Iometer)
 • Zapis: 814 MB/s
 • Odczyt: 2349 MB/s

Testy przeprowadzono w laboratoriach QNAP. Wyniki mogą się różnić w zależności od środowiska.

Środowisko testowe:
NAS: TS-832PX, 8 GB RAM 
System operacyjny: QTS 4.4.2
Typ woluminu: RAID 5, 8 x Samsung 850 Pro 512 GB SSD
Komputer kliencki:
Procesor Intel Core i7-6700 o taktowaniu 3,4 GHz; pamięć 32 GB RAM; test wydajności odczytu sekwencyjnego
Microsoft Windows 10 Iometer: 3 min długości, 2 obciążenia, 64 oczekujących, czas narastania 30 s.

Łączność wysokiej prędkości 10GbE i 2,5GbE

Model TS-832PX posiada dwa porty 10GbE SFP+ i dwa porty 2,5GbE LAN RJ45, zapewniając obsługę gotowych rozwiązań wysokiej szybkości oraz trunkingu portów i failover, wzmacniając infrastrukturę sieci. Firma QNAP zapewnia także wiele innych rozwiązań połączeń sieciowych wysokiej szybkości, w tym zarządzane/niezarządzane przełączniki 10GbE/2,5GbE i karty sieciowe, co pozwala na utworzenie ekonomicznego środowiska sieci wysokiej szybkości.

Możliwość poprawy funkcjonalności serwera NAS przy użyciu karty PCIe

Serwer TS-832PX jest wyposażony w gniazdo rozszerzeń PCIe Gen 2.0, zapewniające możliwość elastycznej rozbudowy funkcji serwera NAS. W celu optymalizacji wydajności systemu, zainstaluj kartę QNAP QM2, aby dodać M.2 SATA na potrzeby SSD NVMe cache/łączności 10GbE i możliwości korzystania z Qtier, uzyskując optymalną wydajność systemu. Można także, korzystając z karty sieciowej QNAP Wi-Fi 6 (802.11AX), utworzyć środowisko bezprzewodowe. Dodatkowe opcje obejmują karty sieciowe QXG 5GbE/2,5GbE oraz karty USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s). Wszystkie te opcje zapewniają możliwość modernizacji urządzenia TS-832PX na potrzeby przyszłych zastosowań.

Używaj migawek, aby chronić swoje dane

Migawki pozwalają w pełni zapisać stan systemu NAS oraz metadane i mogą być użyte do szybkiego przywrócenia plików do wcześniej zapisanych stanów, jeśli pliki zostaną przypadkowo usunięte/zmodyfikowane lub jeśli system zostanie uszkodzony przez złośliwe oprogramowanie. Migawki opracowane przez firmę QNAP są oparte na blokach i zapisują wyłącznie zmienione dane. Daje to nie tylko oszczędność miejsca w pamięci masowej, ale także skraca czas tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych. Model TS-832PX obsługuje do 256 migawek na serwer NAS oraz maksymalnie 64 migawek na wolumin lub jednostkę LUN.

Wielopunktowe tworzenie kopii zapasowych plików, dostęp do nich i możliwość ich synchronizacji

Model TS-832PX obsługuje popularne protokoły do udostępniania plików (w tym SMB/CIFS, AFP i NFS) dla urządzeń z systemem Windows®, Mac® i Linux®/UNIX®. Za sprawą Qsync (narzędzia zmieniającego serwer QNAP NAS w bezpieczne i pojemne centrum danych do synchronizacji plików) każdy plik przesłany do serwera TS-832PX jest udostępniany wszystkim powiązanym urządzeniom, takim jak komputery, laptopy i urządzenia mobilne. Oprogramowanie Hybrid Backup Sync ułatwia tworzenie kopii zapasowych lub synchronizację danych zapisanych w modelu TS-832PX na innym serwerze QNAP NAS, zdalnym serwerze lub pamięci masowej w chmurze (w tym Microsoft One Drive®, Google Drive™ i Dropbox®) w celu łatwego przywracania danych.

Inteligentne zarządzanie zdjęciami w oparciu o sztuczną inteligencję

Aplikacja QuMagie Core zapewnia integrację wykrywania obrazów w oparciu o sztuczną inteligencję, która umożliwia rozpoznawanie twarzy, identyfikację podmiotu i oznaczanie geograficzne zdjęć. Podobne zdjęcia są podzielone według kategorii w albumach takich jak „Ludzie”, „Miejsca” i „Rzeczy”. Aplikacja QuMagie jest także wyposażona we wbudowaną funkcję przewijania linii czasu, personalizowane okładki folderów, wyświetlacz iOS® Live Photo i zaawansowane narzędzie wyszukiwania, zapewniając doskonałe rozwiązanie do zarządzania zdjęciami i ich udostępniania. 
 
 

Dostęp do danych w chmurze i do bram pamięci masowej w chmurze z niewielkimi opóźnieniami

Wdrażając bramy pamięci masowej w chmurze i aktywując lokalną pamięć podręczną w modelu TS-832PX, można płynnie korzystać z chmury na potrzeby magazynowania, tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych z dostępem o niskich opóźnieniach, zapewniając innowacyjne rozwiązanie z wykorzystaniem chmury hybrydowej.


HybridMount
Brama chmury opartej na plikach

Dzięki połączeniu z chmurą możesz w elastyczny sposób powiększać pojemność pamięci. Możesz wykorzystać aplikacje QTS do zarządzania i edytowania plików w chmurach oraz monitorowania plików multimedialnych. Rozwiązanie HybridMount jest idealne do współpracy online na serwerze plików i analizy danych na poziomie plików.


Chmura VJBOD
Brama chmury opartej na blokach

Chmura VJBOD obsługuje tworzenie kopii zapasowych danych NAS w opartej na blokach pamięci w chmurze. Transmisje danych opartych na blokach polegają na przesyłaniu losowych danych i dużych plików do chmury w oparciu o bloki; przesyłane są zmiany w woluminach opartych na blokach i w jednostkach LUN. Jest to idealne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych jednostek LUN, baz danych i poufnych plików.

Łatwe wyszukiwanie plików i ich automatyczna organizacja

Model TS-832PX zapewnia większą wygodę przy zarządzaniu plikami. Możliwość szybkiego wyszukiwania plików przy użyciu aplikacji Qsirch i ich automatycznej archiwizacji przy użyciu aplikacji Qfiling.


Wyszukiwanie plików

Aplikacja Qsirch pozwala szybko znaleźć obrazy, pliki muzyczne, nagrania wideo, dokumenty, wiadomości e-mail i inne za pomocą słów kluczowych, kolorów i różnych filtrów.


Automatyczne archiwizowanie

Aplikacja Qfiling automatyzuje organizowanie plików lub recykling w oparciu o samodzielnie konfigurowane zasady, znacznie zwiększając wydajność pracy.

Bezpieczny zdalny dostęp do QNAP NAS

Przy użyciu usługi myQNAPcloud Link można uzyskać dostęp do plików oraz udostępniać, pobierać i zarządzać plikami zapisanymi na serwerze NAS w siedzibie głównej za pośrednictwem Internetu. Serwer QNAP NAS obsługuje także usługi VPN świadczone zdalnym pracownikom, zapewniające dostęp z Internetu do serwera NAS i zasobów w prywatnej sieci. Można także skorzystać z Klienta urządzenia QVPN, działającego w oparciu o oryginalny protokół QBelt firmy QNAP, umożliwiającego łatwe łączenie się z modelem TS-832PX i korzystanie z narzędzi do pomiaru w celu poznania szybkości połączeń VPN i historii połączeń.

Elastyczna i ekonomiczna rozbudowa pamięci masowej

Firma QNAP zapewnia kilka sposobów rozbudowy pamięci masowej urządzenia TS-832PX w celu przechowania coraz większej ilości danych:


Możliwość zwiększania pojemności pamięci RAID

Dyski o mniejszej pojemności z możliwością wymiany podczas pracy na dyski o większej pojemności, aby zwiększyć pojemność modelu TS-832PX.


Możliwość montowania modułów rozszerzających

Połącz dwa moduły rozszerzające (4-wnękowy TR-004, 2-wnękowy TR-002) lub jeden 8-wnękowy TL-D800C, 4-wnękowy TL-D400S, 8-wnękowy TL-D800S JBOD, aby przy użyciu Menedżera migawek i pamięci masowej zarządzać zwiększaniem pojemności pamięci NAS.


Migruj do nowego NAS

Zainstaluj dyski twarde NAS w większym serwerze QNAP NAS, zachowując wszystkie istniejące dane i konfiguracje.

Klucz do większej produktywności


QVR Pro

Możliwość stworzenia bezpiecznego środowiska do monitoringu bez konieczności stosowania dodatkowego oprogramowania. Zapewnia bezpłatne, wbudowane kanały i możliwość zakupu licencji QVR Pro w celu wdrażania sieci monitoringu na dużą skalę.Centrum powiadomień

Konsoliduje wszystkie zdarzenia, alerty i powiadomienia w systemie QTS w celu zapewnienia łatwego zarządzania NAS, oferując użytkownikowi nieustanny dostęp do aktualnych informacji o stanie NAS.Security Counselor

Portal bezpieczeństwa służący do sprawdzania słabych punktów i przedstawiania zaleceń dotyczących zwiększenia bezpieczeństwa NAS. Zawiera on także oprogramowanie antywirusowe i program do usuwania złośliwego oprogramowania.

Możesz przedłużyć gwarancję na sprzęt do 5 lat

Model TS-832PX jest objęty 2-letnią gwarancją bez dodatkowych kosztów. Możesz wykupić przedłużenie gwarancji do 5 lat.

 

 

Procesor Czterordzeniowy procesor AnnapurnaLabs Alpine AL324 ARM® Cortex-A57 1,7 GHz
Architektura procesora 64-bitowy ARM
Koprocesor arytmetyczny FPU
 •  
Mechanizm szyfrowania
 •  
Pamięć systemowa 4 GB SODIMM DDR4 (1 x 4 GB)
Maksymalna pojemność pamięci 16 GB (1 x 16 GB)
Gniazdo pamięci 1 x SO-DIMM DDR4
Pamięć flash 512 MB (ochrona systemu operacyjnego przed podwójnym rozruchem)
Wnęka dysków 8 dysków 3,5-calowych SATA 6 Gb/s, 3 Gb/s
Kompatybilność dysków 3,5-calowe wnęki:
3,5-calowe dyski twarde SATA
2,5-calowe dyski twarde SATA
2,5-calowe dyski SSD SATA
Wymieniany podczas pracy
 •  
Gniazdo dysku M.2 SSD Opcjonalne poprzez kartę PCIe
Obsługa przyspieszenia pamięci podręcznej SSD
 •  
Port 2,5 Gigabit Ethernet (2,5G/1G/100M) 2 (także obsługa 10M)
Port 10 Gigabit sieci Ethernet 2 x 10GbE SFP+
Wake on LAN (WOL)
Tylko port 2,5GbE
Ramka Jumbo
 •  
Gniazdo PCIe 1
Gniazdo 1: PCIe Gen 2 x2
Ograniczenia przepustowości PCIe spowodują pogorszenie wydajności NAS 10GbE.
Port USB 3.2 Gen 1 3
Kształt Tower
Wskaźniki LED Stan systemu, LAN, USB, HDD1–8
Przyciski Zasilanie, Reset, Kopiowanie USB
Wymiary (wys. x szer. x gł.) 188,2 × 329,3 × 280,8 mm
Waga (netto) 6,38 kg
Waga (brutto) 8,61 kg
Temperatura robocza 0 - 40 °C (32°F - 104°F)
Wilgotność względna 5-95% bez kondensacji, temperatura mokrego termometru: 27 ˚C (80,6 ˚F)
Zasilacz 250 W, 100–240 V prądu przemiennego, 50/60 Hz, 3,5 A
Pobór mocy: Tryb uśpienia HDD 27,949 W
Pobór mocy: Tryb pracy, typowy 50,858 W
Testy wykonane przy całkowicie zapełnionych dyskach.
Wentylator Wentylator systemu: 2 x 120 mm, 12 V prądu stałego
Wentylator procesora: 1 x 60 mm
Poziom dźwięku 19,6 db(A)
Ostrzeżenie systemowe Polecenia głosowe lub brzęczyk
Złącze bezpieczeństwa Kensington
 •  
Maks. liczba jednoczesnych połączeń (CIFS) 1500

Producent: QNAP
Obszar zastosowań: Średnia firma
Procesor: Anapurna
Pamięć RAM: 4 GB
Kieszenie na dyski: 8
Interfejsy sieciowe: 2 x Gigabit RJ-45
Łącze 10 GbE: Dwa ˝â€Écza 10GbE wbudowane