QNAP TS-451D2-2G

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Qnap
 • Kod producenta: 4713213518359
 • Dostępność: Oczekujemy dostawy
 • szt.
 • Cena netto: 1 901,85 zł 2 339,28 zł

Procesor Intel® Celeron® Dual-Core J4025 2,0 GHz (tryb burst do 2,9 GHz), 2 GB pamięci DDR4 (1 x 2 GB)

Wyposażony w 4 wnęki serwer TS-451D2 ma wysoki potencjał pojemności na potrzeby przechowywania, udostępniania i tworzenia kopii zapasowych plików przez użytkowników domowych i małe firmy. Procesor Intel Dual-Core pozwoli użytkownikom biznesowym zapewnić dostęp do plików roboczych wielu użytkownikom lokalnym i zdalnym, a użytkownikom domowym cieszyć się wysoką jakością multimediów, zarówno w transmisji strumieniowej, jak i bezpośrednio z wyjścia HDMI 2.0 4K. Bramy pamięci chmurowej umożliwiają wykorzystanie posiadanej pamięci chmurowej do zbudowania rozwiązania chmury hybrydowej, natomiast wbudowane App Center udostępnia instalację dodatkowych aplikacji i rozszerzanie funkcjonalności serwera TS-451D2.

Migawki rejestrują kompletne informacje o stanie systemu i danych. W razie przypadkowego usunięcia lub zmodyfikowania plików można szybko przywrócić wcześniej zapisane dane.

Aplikacja HBS udostępnia wszechstronne funkcje tworzenia kopii zapasowej i odzyskiwania danych; aplikacja QuDedup wykonuje deduplikację danych w źródle, aby ograniczyć wykorzystanie pamięci masowej i pasma oraz skrócić czas tworzenia kopii zapasowej.

Odtwarzanie i transkodowanie multimediów 4K w czasie rzeczywistym; bezpośrednie oglądanie filmów na odbiorniku TV przez wyjście HDMI lub aplikację strumieniującą.

Bramy pamięci chmurowej wykorzystują usługi chmurowe do budowy struktury chmury hybrydowej i redukują opóźnienie w dostępie do chmury.

Na serwerze TS-451D2 można hostować maszyny wirtualne i kontenery, w których będą uruchamiane różne aplikacje.

Prywatna, bezpieczna chmura z obsługą ochrony konta, blokowaniem adresów IP, 2-etapowe uwierzytelnianiem, szyfrowaniem połączeń i wieloma innymi funkcjami.

 

Procesor Dual-Core 2,0 GHz (tryb burst do 2,9 GHz) z akceleracją szyfrowania AES-NI

Model TS-451D2 jest wyposażony w procesor Intel® Celeron® J4025 Dual-Core 2,0 GHz (tryb burst do 2,9 GHz) i obsługuje do 8 GB pamięci DDR4, a także jest zgodny z napędami SATA 6 Gb/s. Dzięki szyfrowaniu AES-NI firmy Intel® ochrona danych w modelu TS-451D2 nie obniża wydajności. Ponadto model TS-451D2 wyposażono w cztery porty USB 3.2 Gen1 (w tym jeden z funkcją kopiowania jednym przyciskiem) i dwa porty Gigabit Ethernet, które rozszerzają możliwości połączeń i pozwalają usprawnić organizację pracy.

Windows 10GB file transfer (1GbE, SMB)
 • Download 113 MB/s
 • Upload 112 MB/s
Aggregated Windows sequential throughput (2 x 1GbE, SMB)
 • Read 220 MB/s
 • Write 224 MB/s
TS-451D2 with QNA-UC5G1T Adapter Windows 10GB file transfer (5GbE, SMB)
 • Download 432 MB/s
 • Upload 368 MB/s

 

Tested in QNAP Labs. Figures may vary by environment.

GbE Transfer
Test Environment:
NAS: TS-451D2-4G, QTS 4.4.3, 4 x Samsung 850 Pro 512GB SSDs, RAID 5, thick volume
Client PC: Windows 10 Pro, Intel Core i7-6700 3.4 GHz, 32GB RAM, 10GB file transfer
IOmeter: RAM*4, 30-sec ramp up time, 3-min seq. run time, 2 workers, 64-outstanding

TS-451D2 with QNA-UC5G1T Adapter
Test Environment:
NAS: TS-451D2-4G, QTS 4.4.3, 4 x Samsung 850 Pro 512GB SSDs, RAID 5, thick volume
Client PC: Windows 10 Pro, Intel Core i7-6700 3.4 GHz, 32GB RAM, 10GB file transfer

Bezpieczne centrum kopii zapasowej z ochroną przy użyciu migawek

 

 

Kopia zapasowa w systemach Windows® i Mac®

Darmowe narzędzie QNAP NetBak Replicator służy do tworzenia kopii zapasowej i przywracania plików z komputerów z systemem Windows®. Obsługa programu Time Machine® pozwala tworzyć kopię zapasową danych z komputerów Mac®.

 

 

 

Migawki woluminów i jednostek LUN

Migawki są nieodzownym elementem zabezpieczeń danych serwera NAS, a zastosowane w nich przetwarzanie na poziomie bloków pozwala skutecznie chronić dane w obliczu coraz powszechniejszych zagrożeń ze strony oprogramowania ransomware.

Wielopunktowe tworzenie, odczytywanie i synchronizowanie kopii zapasowych

Model TS-451D2 stanowi centrum przechowywania danych i plików, które obsługuje standardowe protokoły udostępniania plików, w tym SMB/CIFS, AFP i NFS dla urządzeń z systemami Windows®, Mac® i Linux®/UNIX®. Dzięki aplikacji Qsync (narzędzie przekształcające serwer NAS firmy QNAP w wydajne i bezpieczne centrum przetwarzania danych do synchronizacji plików) każdy plik przesłany na serwer TS-451D2 stanie się dostępny dla wszystkich połączonych urządzeń (w tym komputerów stacjonarnych, laptopów i urządzeń mobilnych). Funkcja Hybrid Backup Sync bardzo ułatwia tworzenie kopii zapasowych i synchronizowanie danych serwera TS-451D2 na inny serwer NAS firmy QNAP, na serwery zdalne lub do pamięci w chmurze na potrzeby odzyskiwania po awarii. Dodatkowo technologia QuDedup znacznie poprawia efektywność tworzenia kopii zapasowej obejmującej wiele wersji w docelowej pamięci masowej, optymalizując jednocześnie wykorzystanie tej pamięci. Możesz zainstalować na swoim komputerze aplikację QuDedup Extract Tool i przywracać zdeduplikowane pliki do normalnego stanu.

 

Wysoka jakość multimediów
 

Zbuduj Plex Media Server

Na serwerze TS-451D2 można szybko zainstalować i skonfigurować aplikację Plex® Media Server, która pozwala strumieniować pliki multimedialne do urządzeń mobilnych i strumieniujących (w tym DLNA®, Roku®, Amazon Fire TV® i Google Chromecast™).

 

Wyjście HDMI 4K

Dzięki wyjściu HDMI 2.0, serwer TS-451D2 obsługuje odtwarzanie multimediów bezpośrednio na odbiornikach TV i monitorach. Obsługiwana rozdzielczość do 4K (4096 x 2160) przy 60 Hz, a po sparowaniu z bezprzewodową klawiaturą i myszą serwer TS-451D2 przekształca się w wygodny odtwarzacz multimediów.

 

Oglądaj filmy z serwera NAS na dowolnych urządzeniach

Dzięki karcie Intel® UHD Graphics 600, serwer TS-451D2 obsługuje transkodowanie obrazu wideo o wysokiej jakości, co pozwala konwertować dane wideo na uniwersalne formaty plików, które można płynnie odtwarzać na różnych urządzeniach.

Uwaga: Serwer TS-451D2 obsługuje sprzętowe dekodowanie, kodowanie i transkodowanie multimediów. Jakość odtwarzania może się jednak różnić między innymi w zależności od oprogramowania odtwarzającego, formatów plików, obciążenia systemu i dostępnej przepustowości.

 

Ścisła integracja z danymi w chmurze

Serwer TS-451D2 można łatwo zintegrować z popularnymi usługami chmurowymi. Wdrażając bramy pamięci w chmurze i włączając lokalne buforowanie na serwerze TS-451D2, możesz bezproblemowo korzystać z chmury do przechowywania danych, tworzenia kopii zapasowej i odzyskiwania z dostępem o niskim opóźnieniu, udostępniając innowacyjne doświadczenia z chmurą hybrydową.

 

 

HybridMount — plikowa brama do chmury

Elastycznie zwiększaj pojemność pamięci masowej, podłączając pamięć chmurową. Możesz wykorzystać aplikacje systemu QTS do zarządzania plikami w chmurze i plikami multimedialnymi oraz do edycji tych plików. Aplikacja HybridMount idealnie nadaje się dla serwera plików, pracy zespołowej online i analiz danych na poziomie plików.

 

 

VJBOD Cloud — blokowa brama do chmury

Aplikacja VJBOD Cloud obsługuje usprawnione tworzenie kopii zapasowej serwera NAS do obiektowej pamięci w chmurze. Losowe dane i duże pliki są przesyłane do chmury w blokach — przesyłane są tylko zmiany woluminu lub jednostki LUN (takie jak dodania, modyfikacje lub usunięcia) na poziomie bloków. Takie działanie idealnie nadaje się do korporacyjnych zastosowań z wymaganiami w zakresie transmisji dużych plików, takich jak bazy danych woluminy maszyn wirtualnych i filmy.

Bezpośrednie hostowanie maszyn wirtualnych i kontenerów

Aplikacje Virtualization Station i Container Station zapewniają wszechstronną obsługę wirtualizacji, a moduł Sieć i przełącznik wirtualny umożliwia przydzielanie fizycznych zasobów sieciowych maszynom wirtualnym, kontenerom i serwerowi NAS w celu uproszczenia wdrożeń w sieci.

 

 

Virtualization Station

Uruchamiaj maszyny wirtualne z systemem Windows®, Linux®, UNIX® i Android™, uzyskując do nich dostęp przez przeglądarkę internetową lub mechanizm VNC (Virtual Network Computing).

 

 

Container Station

Wypróbuj lekkie technologie wirtualizacji LXC i Docker®, pobieraj aplikacje z wbudowanego repozytorium Docker Hub Registry®, importuj i eksportuj kontenery oraz twórz rozbudowane mikrousługi.

Łatwe i bezpieczne połączenia zdalne dzięki usłudze myQNAPcloud

Usługa myQNAPcloud umożliwia połączenie z serwerem TS-451D2 przy użyciu niepowtarzalnej nazwy domeny. Brak skomplikowanego routingu i konfiguracji, dodatkowo usługa myQNAPcloud wzmacnia klucze certyfikatu SSL do 2048-bitowych w celu zapewnienia bezpieczeństwa dostępu do plików i usług na serwerze TS-451D2, ich udostępniania i zarządzania nimi.

Chroń swoje środowisko dzięki oprogramowaniu QVR Pro

QVR Pro to nowoczesne, oparte na serwerze NAS rozwiązanie do monitoringu, które upraszcza zarządzanie kamerami, przydzielanie miejsca w pamięci masowej, obsługę podglądu na żywo z kamer i nagrywania. W celu zoptymalizowania wydajności systemu na serwerze TS-451D2 można skonfigurować miejsce w pamięci masowej przeznaczone dla danych z monitoringu, a materiał z monitoringu można obserwować przy użyciu aplikacji mobilnej QVR Pro Client. Użytkownicy z ograniczonym budżetem mogą nawet używać kamer USB jako kamer sieciowych, używając rozwiązania QVR Pro z aplikacją QUSBCam2.

Uwagi:
1. Oprogramowanie QVR Pro wymaga serwera NAS firmy QNAP z co najmniej 4 GB pamięci RAM. Na serwerach NAS firmy QNAP, które nie spełniają tego wymagania, należy używać aplikacji Surveillance Station.
2. Maksymalna liczba obsługiwanych kanałów zależy od modelu serwera NAS, konfiguracji sieci i ustawień kamery. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.qnap.com/go/qvr-nas-selector.

Więcej aplikacji użytkowych

 

 

QuMagie

Wspomagana sztuczną inteligencją aplikacja do udostępniania zdjęć i zarządzania nimi, która obsługuje automatyczną klasyfikację w ramach funkcji Albumy AI, wyświetlanie iOS® Live Photo oraz zaawansowane narzędzia do wyszukiwania.

 

 

Qsirch

Zaawansowane, podobne do wyszukiwarki Google, narzędzie firmy QNAP pomaga w szybkim wyszukiwaniu obrazów, muzyki, filmów, dokumentów i e-maili według słów kluczowych, kolorów, twarzy i innych kryteriów wyszukiwania.

 

 

Centrum powiadomień

Konsoliduje wszystkie zdarzenia, alerty i powiadomienia z systemu QTS, udostępniając zawsze aktualne informacje o stanie serwera NAS i ułatwiając zarządzanie nim.

 

 

Doradca zabezpieczeń

Sprawdź słabe strony swojego serwera NAS i pozyskaj zalecenia dotyczące poprawy bezpieczeństwa. Z serwerem zintegrowano także skanery wirusów i złośliwego oprogramowania.

 

 

Cinema28

Przekształć swój serwer NAS w serwer strumieniowania multimediów, aby cieszyć się w całym domu swoimi zdjęciami, muzyką i filmami.

 

 

Qmiix

Rozwiązanie iPaaS (Integration Platform as a Service — platforma integracji jako usługa), które umożliwia automatyzację codziennych zadań przez podłączanie do serwera NAS aplikacji i urządzeń.

Elastyczna i ekonomiczna rozbudowa pamięci masowej

Firma QNAP udostępnia kilka sposobów rozbudowy przestrzeni dyskowej serwera TS-451D2 w miarę rozwoju firmy i wzrostu ilości danych.

 

 

Zwiększanie pojemności macierzy RAID

Poszczególne dyski macierzy RAID można wymieniać podczas pracy na dyski o większej pojemności, aby możliwości serwera NAS dotrzymywały kroku potrzebom biznesowym.

 

 

Dołączanie obudów rozszerzających

W celu rozbudowy pojemności serwera NAS można podłączyć dwie obudowy rozszerzające TR-004 RAID lub 8-wnękową macierz JBOD TL-D800C USB 3.2 Gen 2 oraz użyć aplikacji Menedżer pamięci masowej i migawek.

 

 

Migracja na nowy serwer NAS

Przenieś dyski ze starego serwera NAS firmy QNAP do nowego modelu o większej pojemności, zachowując wszystkie dane i ustawienia konfiguracyjne.

Przedłuż okres gwarancji na sprzęt nawet na 5 lat

Serwer TS-451D2 jest standardowo objęty 2-letnią gwarancją, z możliwością wykupienia przedłużenia gwarancji na okres do 5 lat.

Procesor Intel® Celeron® J4025 dual-core 2.0 GHz processor (burst up to 2.9 GHz)
Architektura procesora 64-bitowy x86
Procesory graficzne Intel® HD Graphics 600
Koprocesor arytmetyczny FPU
 •  
Mechanizm szyfrowania
 •  (AES-NI)
Transkodowanie wspomagane sprzętowo
 •  
Pamięć systemowa 2 GB SO-DIMM DDR4 (1 x 2 GB)
Maksymalna pojemność pamięci 8 GB (2 x 4GB)
Gniazdo pamięci 2 x SO-DIMM DDR4
W przypadku konfiguracji z dwoma modułami DIMM należy używać par identycznych modułów DDR4.
Pamięć flash 4GB (zabezpieczenie przed podwójnym uruchomieniem systemu operacyjnego)
Wnęka dysków 4 dyski 3,5-calowe SATA 6 Gb/s, 3 Gb/s
System jest dostarczany bez dysku twardego.

Kompatybilność dysków 3,5-calowe dyski twarde SATA
2,5-calowe dyski twarde SATA
2,5-calowe dyski SSD SATA
Wymieniany podczas pracy
 •  
Obsługa przyspieszenia pamięci podręcznej SSD
 •  
Port Gigabit sieci Ethernet (RJ45) 2
Ramka Jumbo
 •  
Port USB 3.2 Gen 1 4
Wyjście HDMI 1, HDMI 2.0 (up to 4096 x 2160 @ 60Hz)
Kształt Tower
Wskaźniki LED Zasilanie/stan, LAN, USB, HDD1-4
Przyciski Zasilanie, kopiowanie USB, reset
Wymiary (wys. x szer. x gł.) 165,3 × 160 × 219,4 mm
Waga (netto) 2,09 kg
Waga (brutto) 3,02 kg
Temperatura robocza 0 - 40 °C (32°F - 104°F)
Wilgotność względna 5–95% bez kondensacji, temperatura mokrego termometru: 27 ˚C (80,6 ˚F)
Zasilacz External Power Adapter, 90W, AC 100-240 V
Wentylator 1 x 120mm, 12 V prądu stałego
Poziom dźwięku 18.5 db(A)
Ostrzeżenie systemowe Brzęczyk
Złącze bezpieczeństwa Kensington
 •  
Maks. liczba jednoczesnych połączeń (CIFS) 800

Producent: QNAP
Obszar zastosowań: Dom i małe biuro
Procesor: Intel Celeron
Pamięć RAM: 2 GB
Kieszenie na dyski: 4
Interfejsy sieciowe: 2 x Gigabit RJ-45
Wyjście wideo: HDMI