QNAP TS-328

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Qnap
  • Kod producenta: 4713213512968
  • Dostępność: Oczekujemy dostawy
  • szt.
  • Cena netto: 1 139,25 zł 1 401,28 zł

QNAP TS-328

Opłacalny serwer NAS z obsługą RAID 5 dający więcej miejsca i lepszą ochronę danych

30% użytkowników produktów QNAP wybiera dla swoich serwerów NAS konfigurację macierzy dyskowej RAID 5, ponieważ zwiększa ona bezpieczeństwo danych i wydajność systemu, a jednocześnie pozwala korzystać z większej przestrzeni. TS-328 to pierwszy w ofercie QNAP 3-wnękowy serwer NAS, umożliwiający skonfigurowanie na serwerze NAS macierzy RAID 5 o minimalnej liczbie dysków. Sercem systemu jest czterordzeniowy procesor Realtek RTD1296. Minimalistyczne wzornictwo modelu TS-328 wpasowuje się równie dobrze w środowiska domowe, co komercyjne. Dzięki dostępności różnorodnych aplikacji multimedialnych, funkcji transkodowania i mechanizmów tworzenia i synchronizowania kopii zapasowych między urządzeniami model TS-328 stanowi wyjątkowo opłacalne rozwiązanie do przechowywania i udostępniania danych, obsługi kopii zapasowych i zarządzania plikami.

 

Wystarczą trzy dyski, aby skonfigurować na serwerze TS-328 bezpieczną macierz RAID 5. Zapewnia ona ochronę przed awarią jednego dysku przy jednoczesnej optymalizacji dostępnej przestrzeni.

 

 

Obsługa dekodowania i transkodowania H.264/H.265 zwiększa płynność odtwarzania materiałów wideo.

 

 

 

Migawki zawierają kompletne informacje o stanie systemu i danych (w tym metadanych). W razie przypadkowego usunięcia lub zmodyfikowania plików można użyć migawek do szybkiego przywrócenia danych.

 

 

Aplikacja Qfiling automatyzuje proces organizowania plików, znacznie zwiększając wydajność pracy.

 

 


Aplikacja Hybrid Backup Sync konsoliduje w jednym miejscu wszystkie zadania związane z obsługą kopii zapasowych i synchronizacją, a Qsync to łatwa w użyciu usługa synchronizowania plików na komputerach i urządzeniach mobilnych w czasie rzeczywistym.

 

 

Używaj aplikacji Qphoto na urządzeniu mobilnym do robienia zdjęć i nagrywania filmów, które będą następnie automatycznie przesyłane na serwer TS-328.

 

Centralne zarządzanie plikami multimedialnymi

Często zdarza się, że duże ilości zdjęć i filmów są przechowywane na wielu urządzeniach, przez co trudno tymi danymi zarządzać i utrzymywać ich kopie zapasowe. Model TS-328 umożliwia centralne zarządzanie wszystkimi tymi danymi, tworzenie ich kopii zapasowych i łatwe udostępnianie plików innym użytkownikom. W nowej wersji aplikacji File Station (w systemie QTS 4.3.4) można też uzyskiwać bezpośredni dostęp do zdjęć i filmów na urządzeniu mobilnym poprzez podłączenie urządzenia do serwera TS-328 kablem USB. Można nawet używać aplikacji mobilnej Qphoto do robienia zdjęć i nagrywania filmów, a następnie przesyłania ich bezpośrednio na serwer TS-328, aby chronić dane i oszczędzać miejsce na urządzeniu mobilnym.

Czterordzeniowy procesor Realtek

Sercem serwera TS-328 jest czterordzeniowy procesor Realtek RTD1296 1,4 GHz z 2 GB pamięci DDR4. Serwer jest wyposażony w dwa porty 1GbE i obsługuje dyski SATA 6 Gb/s, umożliwiając osiąganie wydajności odczytu/zapisu sięgającej 225 MB/s. Model TS-328 ma też dwa porty USB 3.0 i jeden port USB 2.0, co umożliwia przesyłanie dużych plików multimedialnych z innych urządzeń przez połączenie USB.

Przesyłanie plików w systemie Windows (2x GbE)
Pobieranie
  • 225 MB/s
Wysyłanie
  • 155 MB/s
Przesyłanie pliku 10 GB
Przesyłanie plików w systemie Windows z szyfrowaniem (2x GbE)
Pobieranie
  • 222 MB/s
Wysyłanie
  • 146 MB/s
Przesyłanie pliku 10 GB

 

Testy przeprowadzono w laboratoriach QNAP. Wyniki mogą się różnić w zależności od środowiska.

Środowisko testowe:
NAS: TS-328
System operacyjny: QTS 4.3.4
Typ woluminu: RAID 5; 3 x Seagate ST1000NM0033-9ZM173 (SATA x3)

Komputer kliencki: 
Windows 10, Intel Core i7-4700 3,4 GHz, 16 GB RAM

Używaj migawek, aby chronić dane

Migawki ułatwiają zapewnienie ochrony danych, ponieważ zapisują pełny stan systemu NAS wraz z metadanymi. Jeśli wystąpi problem, można użyć migawek do szybkiego przywrócenia sprawności systemu. Migawki stosowane w systemach QNAP są oparte na sektorach i zapisują tylko dane, które uległy zmianie od poprzedniej migawki. Pozwala to oszczędzać miejsce na dysku i bardzo przyspiesza tworzenie i odtwarzanie kopii zapasowych.

Transkodowanie wideo w czasie rzeczywistym

Model TS-328 obsługuje dekodowanie sprzętowe 4K H.264/H.265 i transkodowanie w czasie rzeczywistym, umożliwiając konwersję materiałów wideo na uniwersalne formaty plików, które można bezproblemowo odtwarzać na różnorodnych urządzeniach*. Dzięki temu wystarczy wysłać link udostępniania, aby w prosty sposób udostępniać rodzinie i znajomym zapisane na serwerze NAS filmy czy też nagrania z wakacji. Udostępnione materiały będą oni mogli oglądać w każdej chwili i na dowolnym urządzeniu.

*Sprzęt serwera TS-328 obsługuje dekodowanie, kodowanie i transkodowanie 10-bitowych materiałów H.264/H.265. Jakość odtwarzania może się jednak różnić między innymi w zależności od oprogramowania odtwarzającego, formatów plików, obciążenia systemu i dostępnej przepustowości.


Szybsze działanie z pamięcią podręczną SSD

Model TS-328 obsługuje pamięć podręczną SSD, co pozwala znacznie zwiększyć wydajność operacji wejścia/wyjścia woluminów pamięci masowej, a tym samym przyspieszyć działanie serwera. To idealny sposób na usprawnienie ogólnego działania aplikacji wymagających dużego natężenia operacji wejścia/wyjścia, a jednocześnie na optymalne połączenie wydajności dysków SSD z opłacalnością dysków twardych.

Uwaga: Wszystkie wnęki dysków serwera TS-328 obsługują pamięć podręczną SSD. Serwer TS-328 jest dostarczany z jedną tacką 2,5 cala do dysku twardego lub SSD. Dodatkowe tacki 2,5 calowe do dysków można zakupić w sklepie QNAP.

Zautomatyzuj codzienne czynności z aplikacją IFTTT Agent

Aplikacja QNAP IFTTT Agent integruje popularną usługę internetową automatyzacji IFTTT (If This Then That), umożliwiając tworzenie praktycznie nieograniczonej liczby zautomatyzowanych przepływów zadań. Wystarczy połączyć swoje konto IFTTT z serwerem TS-328 i zdefiniować odpowiednie wyzwalacze i działania. Na przykład jeśli ustawisz wyzwalacz „Dowolne nowe zdjęcie w telefonie” i działanie „Prześlij zdjęcie na serwer QNAP NAS”, wszystkie zdjęcia zrobione telefonem będą automatycznie przesyłane na serwer TS-328.

Wiele sposobów udostępniania filmów

Firma QNAP oferuje wiele aplikacji multimedialnych ułatwiających dostęp do zdjęć, muzyki i filmów.

 

Aplikacja QVHelper umożliwia użytkownikom strumieniowe przesyłanie plików multimedialnych i list odtwarzania muzyki z serwera QNAP NAS do odtwarzacza VLC.

 

 

 

Aplikacja Qmedia umożliwia łatwe przesyłanie strumieniowe muzyki, zdjęć i filmów do telewizorów i dekoderów z systemem Android.

 

 

 

Video HD to darmowy dodatek do oprogramowania KODI łączący funkcje przesyłania strumieniowego i dekodowania wideo platformy KODI z pełną obsługą możliwości aplikacji Video Station.

 

 

Nowa jakość produktywności

Oparty na aplikacjach system operacyjny QTS obejmuje rozwiązania upraszczające pracę z plikami, w tym tworzenie kopii zapasowych, zarządzanie, wyszukiwanie i wiele innych operacji. Aplikacja File Station umożliwia przeglądanie plików na serwerze NAS i uzyskiwanie dostępu do plików na pamięciach USB, aplikacja OCR Converter pozwala wyodrębniać tekst z obrazów, aplikacja Qfiling automatyzuje organizowanie plików, a wyszukiwarka Qsirch ułatwia szybkie znajdowanie plików.

 

 

Dostęp do plików na urządzeniach zewnętrznych

Aplikacja File Station pozwala uzyskiwać bezpośredni dostęp do plików na urządzeniach USB, w tym napędach optycznych. Pliki z urządzeń USB można w prosty sposób kopiować na serwer TS-328.

 

 

 

 

Cyfryzacja dokumentów

Aplikacja OCR Converter wyodrębnia tekst z plików graficznych, co ułatwia organizowanie, edytowanie i wyszukiwanie plików.

 

 

Inteligentne klasyfikowanie plików

Aplikacja Qfiling automatyzuje organizowanie plików. Pliki są automatycznie archiwizowane w odpowiednich folderach na podstawie ustawień określonych przez użytkownika.

 

 

 

 

Full-text Search

Wyszukiwarka Qsirch obsługuje wyszukiwanie obrazów, muzyki, filmów, dokumentów i wiadomości e-mail z użyciem słów kluczowych, dzięki czemu znajdowanie plików jeszcze nigdy nie było takie łatwe.

 

 

Obsługa zdjęć i filmów panoramicznych 360°

Serwer QNAP NAS obsługuje teraz popularny format nagrywania panoram 360°. Wystarczy kliknąć przycisk wyświetlania panoramy 360°, aby oglądać zdjęcia i filmy jako pliki multimedialne panoramy 360°. Wyświetlanie formatów 360° obsługują również aplikacje mobilne QNAP: Qfile, Qphoto i Qvideo.

Elegancki wygląd

Model TS-328 wyróżnia się eleganckim wzornictwem połączonym z przemysłowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi zapewniającymi lepsze chłodzenie serwera NAS. Instalowanie dysków twardych 3,5 cala nie wymaga użycia narzędzi, co upraszcza instalację i utrzymanie systemu, a kontrolki LED na przednim panelu w czytelny sposób pokazują bieżący stan systemu.

Wielopunktowe tworzenie kopii zapasowych i dostęp do nich

Aplikacja Hybrid Backup Sync integruje funkcje tworzenia, przywracania i synchronizowania kopii zapasowych, co bardzo ułatwia zapisywanie i synchronizowanie danych z serwera TS-328 na inny serwer QNAP NAS, na urządzenia pamięci masowej USB (kopiowanie jednym przyciskiem) lub do przestrzeni w chmurze. Dzięki aplikacji Qsync można też w każdej chwili uzyskiwać dostęp do plików na serwerze NAS z komputerów stacjonarnych, laptopów i urządzeń mobilnych powiązanych z serwerem TS-328.

Zupełnie nowe rozwiązanie QVR Pro do monitoringu

Nowe rozwiązanie monitoringu QNAP QVR Pro umożliwia wydzielenie na serwerze TS-328 dedykowanego, niezależnego miejsca do magazynowania danych monitoringu oraz maksymalne wykorzystanie skalowalności i łatwości zarządzania z poziomu systemu QTS. Aplikacja QVR Pro bardzo ułatwia zarządzanie kamerami, przydzielanie przestrzeni dyskowej, wyświetlanie obrazu na żywo z kamer i odtwarzanie nagrań. Dostępna jest też aplikacja mobilna QVR Pro Client dająca dostęp do danych monitoringu z dowolnego miejsca, a z aplikacją QUSBCam2 możliwe jest używanie kamery internetowej USB jako kamery sieciowej ONVIF.

Uwaga: Aplikacja QVR Pro obsługuje bezpłatnie 8 kanały monitoringu wideo, z możliwością rozszerzenia do 16 kanałów po zakupieniu dodatkowych licencji. Produkt będzie dostępny pod koniec marca 2018 r.

Hostowanie aplikacji kontenerowych

QNAP Container Station integruje lekkie technologie wirtualizacji LXC i Docker®. Wbudowana usługa pobierania aplikacji Docker Hub® pozwala w prosty sposób importować i eksportować aplikacje kontenerowe i zarządzać prawami dostępu, a tym samym czerpać pełne korzyści z łatwego instalowania, wygodnego przenoszenia i dużej wydajności.

 

Producent: QNAP
Obszar zastosowań: Dom i małe biuro
Procesor: Realtek
Pamięć RAM: 2 GB
Kieszenie na dyski: 3
Interfejsy sieciowe: 2 x Gigabit RJ-45