QNAP TS-130

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Qnap
 • Kod producenta: 4713213518779
 • Dostępność: Oczekujemy dostawy
 • szt.
 • Cena netto: 534,75 zł 657,74 zł

Niedrogi, domowy serwer NAS do przechowywania plików i strumieniowego przesyłania multimediów z ochroną za pomocą migawek.

Czterordzeniowy procesor Realtek RTD1295 ARM® Cortex-A53 1,4 GHz z pamięcią DDR4 RAM 1 GB

Lekki, cichy i wszechstronny model TS-130 to idealny, domowy serwer NAS klasy podstawowej. Pokryty eleganckim odcieniem baby blue, model TS-130 z łatwością wpasuje się w Twoje otoczenie, tworząc inteligentne miejsce do przechowywania plików i zapewniania rozrywki. Dzięki funkcji centralnego przechowywania i tworzenia kopii zapasowych plików na modelu TS-130 można łatwo uzyskać do nich dostęp, synchronizować je i udostępniać na urządzeniach oraz chronić przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem za pomocą migawek. Czeka na Ciebie również kompletny portal rozrywki domowej, umożliwiający strumieniowe przesyłanie i udostępnianie zdjęć, muzyki i filmów rodzinie i znajomym. Przy użyciu modelu TS-130 możesz już teraz stworzyć inteligentny, cyfrowy dom!

Domowy serwer NAS klasy podstawowej z funkcją ochrony za pomocą migawek pozwala na ochronę plików i danych przed ich przypadkowym usunięciem i atakami złośliwego oprogramowania.

Centralne przechowywanie zdjęć, muzyki i filmów; łatwe przeglądanie, organizowanie i udostępnianie plików multimedialnych oraz strumieniowe przesyłanie wideo, zapewniające jeszcze lepszą rozrywkę.

Przy użyciu HBS do tworzenia kopii zapasowych lub synchronizacji plików NAS w pamięci zdalnej lub przestrzeni pamięci w chmurze możesz niezawodnie tworzyć kopie zapasowe i przywracać dane.

Przy użyciu usługi myQNAPcloud możesz zdalnie uzyskać dostęp do plików na serwerze NAS, zarządzać nimi i je udostępniać przez Internet.

Pełni rolę bezpiecznej chmury prywatnej i obsługuje ochronę konta użytkownika, blokowanie adresów IP, weryfikację dwuetapową, szyfrowanie dostępu i wiele innych funkcji.

Możesz elastycznie zwiększyć całkowitą pojemność pamięci masowej poprzez podłączenie modułów rozszerzających USB (TR-004 lub TL-D800C).

 

Elegancki i stylowy wygląd

Model TS-130 o minimalistycznym i eleganckim wyglądzie, o interesującym kolorze baby blue idealnie wpasuje się w dowolne miejsce w Twoim domu. Dzięki prostej konstrukcji do montażu TS-130 nie jest potrzebny nawet śrubokręt! Pozwól modelowi TS-130 pomóc Ci stworzyć bardziej inteligentny dom, zapewniając większą wydajność i nieograniczoną rozrywkę.

 

Efektywne chłodzenie przepływu ciepła

TS-130 ma niewielkie rozmiary (187,5 mm wysokości, 66,1 mm szerokości i 157,6 mm głębokości) i zużywa tylko 7,3 W, zapewniając zaawansowane funkcje bez zwiększania opłat za energię. Wentylator o średnicy 5 cm pomaga utrzymać wysoką wydajność systemu przy minimalnym poziomie hałasu.

 

Kompaktowy, bogaty w funkcje NAS do użytku domowego i codziennego

Wyposażony w czterordzeniowy procesor Realtek RTD1295 o taktowaniu 1,4 GHz, wbudowaną pamięć DDR4 RAM 1 GB, jeden port Gigabit LAN, z obsługą dysków twardych SATA 6 Gb/s, model TS-130 zapewnia niezawodną wydajność odczytu/zapisu dla różnych zastosowań prywatnych i domowych serwera NAS. Model TS-130 zapewnia funkcję szyfrowania z przyspieszeniem sprzętowym AES-NI 256 zarówno dla pełnych woluminów NAS, jak i folderów współdzielonych, zwiększając wydajność systemu i zabezpieczając poufne dane przechowywane w modelu TS-130.

Przesyłanie plików w systemie Windows (GbE)
 • Pobieranie: 113 MB/s
 • Wysyłanie: 112 MB/s
Transfer plików 10 GB

Transfer plików w systemie Windows z szyfrowaniem (GbE)
 • Pobieranie: 113 MB/s
 • Wysyłanie: 110 MB/s
Transfer plików 10 GB

 

Testy przeprowadzono w laboratoriach QNAP. Wyniki mogą się różnić w zależności od środowiska.

Środowisko testowe:
NAS: TS-130
System operacyjny: QTS 4.5.1
Typ woluminu:
Samsung SSD 850 PRO 512GB
Klient PC:
Windows 10, Intel Core i7-6700 CPU,3.40GHz., 64GB RAM

Wskazówki, jak wydajniej wykorzystać dzień pracy

Model TS-130 zapewnia inteligentne rozwiązanie NAS do profesjonalnego zarządzania plikami poprzez zintegrowanie zaawansowanych aplikacji do przechowywania, synchronizacji, wyszukiwania i archiwizowania plików. Można łatwo uzyskać dostęp do plików w różnych urządzeniach (w tym w pamięci masowej USB i telefonach komórkowych), błyskawicznie synchronizować pliki z plikami w urządzeniach znajomych lub współpracowników, szybko wyszukiwać określone pliki i automatycznie organizować dokumenty i pliki multimedialne. Model TS-130 pomaga zaoszczędzić czas, zapewniając jednocześnie większą wydajność i produktywność.

Pamiętaj, aby zawsze utworzyć kopie zapasowe danych

Model TS-130 zapewnia elastyczne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych po awarii, oraz obsługuje migawki, które rejestrują stan systemu i danych. Przy użyciu migawek lub kopii zapasowych plików można w razie potrzeby w łatwy sposób przywrócić dane z dowolnego momentu.


Tworzenie kopii zapasowych w systemie Windows® i na komputerach Mac®

Tworzenie kopii zapasowych/przywracanie plików po awarii z komputerów z systemem Windows® dzięki niewymagającemu licencji narzędziu NetBak Replicator firmy QNAP. Aplikacja Time Machine® jest w pełni obsługiwana przez komputery Mac®.


Wykorzystanie funkcji HBS na potrzeby tworzenia kopii bezpieczeństwa w chmurze

HBS łączy w sobie funkcje tworzenia kopii zapasowych, przywracania danych oraz synchronizacji, umożliwiając łatwe przesyłanie danych z modelu TS-130 na inny serwer QNAP NAS, lub do przestrzeni pamięci masowej w chmurze, zapewniając podwójną ochronę.


Migawki błyskawiczne

Migawki są niezbędne do ochrony danych na serwerze NAS i ich przywracania. Model TS-130 obsługuje do 16 migawek na wolumin/jednostkę LUN, oraz do 32 migawek na serwer NAS.

Jedna migawka dziennie pomaga chronić przed atakiem złośliwego oprogramowania

Migawki stanowią niezawodny sposób ochrony danych w obliczu coraz częściej występującego zagrożenia atakiem złośliwego oprogramowania. Przy użyciu Menedżera migawek można zarządzać przestrzenią pamięci masowej na potrzeby migawek, jednocześnie tworząc zadania replikacji w celu zapisu migawek na innym serwerze NAS, zapewniając podwójną ochronę. W przypadku zainfekowania plików można za pomocą migawek z łatwością przywrócić ich wcześniejszy stan.

Kompleksowa rozrywka domowa dzięki strumieniowemu przesyłaniu multimediów

Możesz sprawić, aby Twój model TS-130 stał się multimedialnym centrum domowym na potrzeby strumieniowego przesyłania zdjęć, muzyki i filmów na wszystkie Twoje urządzenia!

Uwaga: Do korzystania z systemu Plex w celu przesyłania strumieniowego lub odtwarzania filmów wideo innych niż H.264 firma QNAP zaleca urządzenia NAS o architekturze x86 (procesor Intel lub AMD).

Zainstaluj aplikację Plex® Media Server, aby przesyłać strumieniowo pliki multimedialne z TS-130 do urządzeń mobilnych, urządzeń DLNA® i telewizorów przy użyciu popularnych urządzeń do strumieniowego przesyłania multimediów, takich jak Roku®, Apple TV® (przez Qmedia), Google Chromecast™ i Amazon Fire TV®.

Qmedia umożliwia przesyłanie strumieniowe muzyki, zdjęć i filmów do telewizorów Android TV™ i Apple TV® (przez Qmedia), Amazon Fire TV® oraz dekoderów STB.

Łatwe i bezpieczne zdalne łączenie z myQNAPcloud

Niezależnie od tego, gdzie jesteś myQNAPcloud umożliwia ciągłe połączenie z modelem TS-130 przez Internet przy użyciu unikalnej nazwy domeny. Dostęp, zarządzanie i udostępnianie danych NAS jest łatwe, bezpieczne i wygodne, ponieważ nie trzeba się martwić o skomplikowane ustawienia routingu. Usługa myQNAPcloud zwiększa także możliwości kluczy certyfikatów SSL do 2048 bitów, zapewniając bezpieczeństwo zdalnego dostępu.

Chroń dane dzięki lepszym zabezpieczeniom

Model TS-130 jest przepełniony zaawansowanymi funkcjami bezpieczeństwa, chroniącymi Twoje dane.

● Security Counselor: Portal bezpieczeństwa modelu TS-130, służący do sprawdzania słabych punktów i otrzymywania zaleceń dotyczących zwiększenia bezpieczeństwa NAS. Zawiera on także oprogramowanie antywirusowe i program do usuwania złośliwego oprogramowania.
● Blokowanie adresów IP: Automatyczne blokowanie podejrzanych adresów IP w oparciu o określone zasady. Dodatkowa możliwość blokowania określonych adresów IP, aby zwiększyć bezpieczeństwo systemu i zmniejszyć ryzyko złośliwych ataków w Internecie.
● Weryfikacja 2-etapowa: Po aktywacji każdy kto zaloguje się na TS-130 musi wprowadzić jednorazowy kod weryfikacyjny po podaniu swojej nazwy użytkownika i hasła.
● Centrum powiadomień: Konsoliduje dzienniki systemowe i powiadomienia wszystkich aplikacji NAS, ułatwiając płynne i łatwe zarządzanie NAS. Powiadomienia można otrzymywać za pośrednictwem wiadomości e-mail, SMS, wiadomości błyskawicznych oraz powiadomień typu push (za pośrednictwem aplikacji mobilnej Qmanager oraz przeglądarek internetowych).


Wszystkie funkcje NAS również w trasie

Serwer TS-130 ma licznych kompanów w postaci aplikacji mobilnych, pozwalających przenieść jego funkcjonalność do smartfonów i tabletów. Niezależnie od tego, czy podróżujesz służbowo czy dla przyjemności, Twoje pliki i dane są zawsze z Tobą.


Qfile zapewnia zdalny dostęp do plików NAS, dzięki czemu nie musisz przewozić ze sobą ważnych danych na pendrive’ach USB. Pliki można także pobrać na urządzenia mobilne do odczytu offline.


Aplikacja Qmanager eliminuje problemy związane z zarządzaniem wieloma serwerami NAS, umożliwiając zdalne monitorowanie stanu systemu, wyłączanie/restartowanie serwera NAS oraz wstrzymywanie/uruchamianie zadań pobierania i tworzenia kopii zapasowych.


Niezależnie od tego, czy udostępniasz zdjęcia rodzinie, czy współpracujesz z innymi pracownikami, aplikacja Qsync Pro szybko i bezproblemowo synchronizuje pliki między różnymi platformami i wieloma urządzeniami.


Możesz bezpiecznie i łatwo połączyć się ze swoim modelem TS-130 za pośrednictwem VPN z urządzenia mobilnego przy użyciu protokołów QBelt, PPTP, OpenVPN, L2TP.

Dzięki HybridMount możesz zwiększyć pojemność pamięci masowej

Dzięki połączeniu z chmurą HybridMount umożliwia elastyczne zwiększanie pojemności pamięci masowej. Możesz wykorzystać aplikacje QTS do zarządzania i edytowania plików w chmurach oraz monitorowania plików multimedialnych.


Możesz przedłużyć gwarancję na sprzęt do 5 lat

Model TS-130 jest objęty 2-letnią gwarancją bez dodatkowych kosztów. Możesz wykupić przedłużenie gwarancji do 5 lat. 

Procesor Czterordzeniowy procesor Realtek RTD1295 1,4 GHz
Architektura procesora 64-bitowy ARM
Koprocesor arytmetyczny FPU
 •  
Mechanizm szyfrowania
 •  
Pamięć systemowa 1 GB DDR4, nierozszerzalna
Maksymalna pojemność pamięci 1 GB DDR4, nierozszerzalna
Pamięć flash 4 GB (ochrona systemu operacyjnego przed podwójnym rozruchem)
Wnęka dysków 1 dysk 3,5-calowy SATA 6 Gb/s, 3 Gb/s
Kompatybilność dysków 3,5-calowe dyski twarde SATA
2,5-calowe dyski twarde SATA
2,5-calowe dyski SSD SATA
Port Gigabit sieci Ethernet (RJ45) 1
Port 5 Gigabit Ethernet (5G/2,5G/1G/100M) Opcjonalnie przez kartę sieciową QNA-UC5G1T USB do 5GbE
Wake on LAN (WOL)
 •  
Ramka Jumbo
 •  
Port USB 2.0 1
Port USB 3.2 Gen 1 1
Kształt Tower
Wskaźniki LED Stan systemu, LAN, HDD
Przyciski Zasilanie, reset
Wymiary (wys. x szer. x gł.) 187,5 × 66,1 × 157,6 mm
Waga (netto) 0.61 kg
Waga (brutto) 1.22 kg
Temperatura robocza 0 - 40 °C (32°F - 104°F)
Temperatura dysków -20 - 70°C (-4°F - 158°F)
Wilgotność względna 5-95% bez kondensacji, temperatura mokrego termometru: 27 ˚C (80,6 ˚F)
Zasilacz Zasilacz 36W, 100–240 V
Pobór mocy: Tryb uśpienia HDD 3,45 W
Pobór mocy: Tryb pracy, typowy 7,29 W
Testy wykonane przy całkowicie zapełnionych dyskach.
Wentylator 1 x 50 mm, 12 V prądu stałego
Poziom dźwięku 15,2 db(A)
Ostrzeżenie systemowe Brzęczyk

Producent: QNAP
Obszar zastosowań: Dom i małe biuro
Procesor: Realtek
Pamięć RAM: 1 GB
Kieszenie na dyski: 1
Interfejsy sieciowe: 1 x Gigabit RJ-45