QNAP TL-R400S

 • szt.
 • Cena netto: 1 396,39 zł 1 717,56 zł

Montowana na stelażu obudowa JBOD TL-R400S umożliwia tworzenie kopii zapasowych i rozbudowę systemu QNAP NAS, komputerów z systemem Windows® i Ubuntu® oraz serwerów. Model TL-R400S jest wyposażony w cztery 3,5-calowych wnęk na dyski SATA 6 Gb/s, a płytka konstrukcja obudowy jest idealna do instalacji modelu TL-R400S w kompaktowych szafach typu RACK lub w miejscach z dużą ilością okablowania. Model TL-R400S jest wyposażony w kartę QXP PCIe do podłączania obudowy przy użyciu kabla SFF-8088 (lub SFF-8644). Zapewnia niezawodną wydajność odczytu/zapisu, umożliwiając płynne działanie pamięci masowej i tworzenie kopii zapasowych.

Montowana na stelażu obudowa JBOD TL-R400S umożliwia tworzenie kopii zapasowych i rozbudowę systemu QNAP NAS, komputerów z systemem Windows® i Ubuntu® oraz serwerów. Model TL-R400S jest wyposażony w cztery 3,5-calowych wnęk na dyski SATA 6 Gb/s, a płytka konstrukcja obudowy jest idealna do instalacji modelu TL-R400S w kompaktowych szafach typu RACK lub w miejscach z dużą ilością okablowania. Model TL-R400S jest wyposażony w kartę QXP PCIe do podłączania obudowy przy użyciu kabla SFF-8088 (lub SFF-8644). Zapewnia niezawodną wydajność odczytu/zapisu, umożliwiając płynne działanie pamięci masowej i tworzenie kopii zapasowych.

1. Firma QNAP zaleca stosowanie standardowej procedury w celu połączenia lub rozłączenia z modelem TL-R400S. Więcej informacji można uzyskać w instrukcji obsługi TL-R400S.
2. Modelu TL-R400S można używać jako indywidualnej puli lub woluminu pamięci na serwerze NAS. Jego puli/woluminu pamięci masowej nie można łączyć z pamięcią na podłączonym serwerze NAS. Aplikacji system NAS nie można instalować w modelu TL-R400S.
3. Model TL-R400S obsługuje tylko QNAP NAS z systemem operacyjnym QTS 4.4.2 (lub nowszym) lub QTS hero.

 

Pojemna TL SATA JBOD nie tylko umożliwia rozbudowę pamięci masowej NAS, ale także komputerów PC z systemem Windows® lub Ubuntu®, i serwerów.

 

 

Kabel połączeniowy SFF-8088 (lub SFF-8644) obsługuje cztery kanały SATA 6 Gb/s na kabel (łącznie 24 Gb/s) i zapewnia prędkości transferu danych wyższe niż w przypadku eSATA i USB.

 

 

Płytka obudowa montowanego na stelażu serwera NAS jest idealna do montażu w kompaktowych szafach typu RACK lub w miejscach z dużą ilością okablowania.

 

Wysoka wydajność TL SATA JBOD

TL SATA JBOD obsługuje wielokanałowy transfer SATA 6 Gb/s, a każdy kanał SATA bezpośrednio łączy się z jednym napędem SATA, przyczyniając się do zwiększania wydajności. Szybki kanał 1-1 umożliwia TL SATA JBOD uzyskanie znakomitej wydajności transferu.

Uwaga: Kolejność portów SFF i gniazd na dyski: Port SFF 1 do gniazda HDD 1-4, port SFF 2 do gniazda HDD 5-8, port SFF 3 do gniazda HDD 9-12, port SFF 4 do gniazda SDD 1-4 (TL-D1600S)

Elastyczna konfiguracja i zarządzanie pamięcią masową

Model TL-R400S oferuje konfiguracje pamięci masowej kontrolowane przez oprogramowanie, zapewniając większą elastyczność zarządzania. Można skonfigurować RAID i monitorować obudowę JBOD i stan dysku przy użyciu funkcji Pamięć masowa i migawki po podłączeniu do serwera NAS z systemem QTS lub QTS hero, lub przy użyciu narzędzia QNAP JBOD Manager po podłączeniu do komputera.

Przy użyciu Menedżera pamięci masowej i migawek systemu QTS lub QTS hero skonfiguruj model TL-R400S jako obudowę pamięci masowej dla serwera QNAP NAS. Tryb rozbudowy pamięci masowej NAS obsługuje różne funkcje NAS, w tym pule pamięci i migawki. Przy użyciu TL-R400S można w łatwy sposób rozbudowywać pojemność pamięci masowej.

Aplikacja QNAP JBOD Manager to narzędzie pulpitu do monitorowania modelu TL-R400S na komputerach z systemem Windows® i Ubuntu®. Można szybko uzyskać informacje o stanie dysków, informacje o JBOD i jego stanie, wyświetlać prędkość obrotową wentylatora i sprawdzać dostępność aktualizacji wersji oprogramowania układowego.

Co musisz wiedzieć

Model TL-R400S można podłączyć do komputerów z systemem Windows® i Ubuntu® oraz do serwerów za pośrednictwem wysokiej szybkości kabla SFF-8088 (lub SFF-8644), a przy użyciu wbudowanego narzędzia można zarządzać konfiguracją RAID.

Uwaga:
1. Karty PCIe serii QXP nie obsługują Mac Pro.
2. Jeśli podczas instalacji kart PCIe QXP na hoście wystąpią nieoczekiwane awarie przy uruchamianiu systemu, należy skontaktować się z producentem hosta w celu uzyskania ewentualnych nowych aktualizacji systemu BIOS. Można też spróbować wyłączyć opcję rozruchu w gnieździe PCIe lub wyłączyć opcję zewnętrznej karty graficznej.

Przy użyciu narzędzia QNAP JBOD Manager możesz inteligentnie monitorować stan obudowy JBOD na komputerze PC i serwerach

Aplikacja QNAP JBOD Manager to narzędzie pulpitu do monitorowania modelu TL-R400S na komputerach z systemem Windows® i Ubuntu®. Można szybko uzyskać informacje o stanie dysków, informacje o JBOD i jego stanie, wyświetlać prędkość obrotową wentylatora i sprawdzać dostępność aktualizacji wersji oprogramowania układowego. Wszystkie wydarzenia urządzenia są rejestrowane i w przypadku wystąpienia alertu systemu wysyłają powiadomienia na pulpit użytkownika.

Uwagi:
1. Można skonfigurować nowe grupy software RAID w [Przestrzeniach dyskowych Windows] w Windows 8 (lub nowszych wersjach).
2. Użytkownicy systemu Windows Server 2012 R2 (lub nowszych wersji) mogą skonfigurować nowe grupy software RAID w aplikacji [Menedżer serwerów].
3. Użytkownicy systemu Ubuntu 18.04 muszą używać polecenia [mdadm] w celu konfiguracji nowych grup RAID oprogramowania.
4. Nie obsługuje systemu macOS.

Możliwość elastycznej rozbudowy łączności przy użyciu kart QXP PCIe

Instalując kartę QXP PCIe na serwerze QNAP NAS, komputerze PC z systemem Windows® lub Ubuntu® lub na serwerach, możesz przy użyciu kabla SFF-8088 (lub SFF-8644) podłączyć obudowę JBOD, co oferuje łatwą i elastyczną rozbudowę pamięci masowej.

Uwaga:
1. Pakiet TL-R400S zawiera jedną kartę QXP-400eS-A1164 (kupowana oddzielnie) i jeden kabel 1M SFF-8088 do SFF-8088.
1. Pakiet TL-R400S zawiera jedną kartę QXP-1600eS (kupowana oddzielnie) i cztery kable 1M SFF-8088 do SFF-8644.
2. Obudowę pamięci masowej SATA JBOD można podłączać tylko do jednego serwera NAS. Użytkownicy mogą używać aplikacji QNAP JBOD Manager tylko do wyświetlania stanu wszystkich urządzeń i dysków zainstalowanych z modułami rozszerzającymi QNAP i obudowami JBOD. Użytkownicy mogą tylko tworzyć pojedyncze rozbudowy pamięci masowej, jeśli karta QXP PCIe nie jest podłączona do obudowy TL SATA JBOD.
3. Obudowa pamięci masowej TL SATA JBOD umożliwia instalację różnych kart QXP PCIe. Na przykład: jeden NAS może być połączony z wieloma kartami QXP PCIe w celu podłączenia do obudowy pamięci masowej TL SATA JBOD, lub użytkownicy mogą użyć jednego QXP-800eS do rozbudowy dwóch TL-D400S (bez ograniczeń ilościowych poza ograniczeniami wymienionymi w poprzedniej uwadze).
4. Users of the TVS-871U-RP, TVS-1271U-RP, and x80 series NAS must update their BIOS to the minimum BIOS version. If not, unexpected boot failures might occur.

Kable zewnętrzne SAS/SATA 6 Gb/s

1-Metrowy (3,28 stóp) kabel SFF-8644 do SFF-8088

• W przypadku karty QXP-1600eS PCIe SATA
• Obsługa SATA 6 Gb/s i SAS 6 Gb/s
• Zgodność z produktami SAS 6 Gb/s JBOD innych firm

Numer zamówienia: CAB-SAS10M-8644-8088-D01

1-Metrowy (3,28 stóp) kabel SFF-8088 do SFF-8088

• W przypadku kart QXP-400eS-A1164 i QXP-800eS-A1164 PCIe SATA
• Obsługa SATA 6 Gb/s i SAS 6 Gb/s
• Zgodność z produktami SAS 6 Gb/s JBOD innych firm

*Numer zamówienia: CAB-SAS10M-8088-D01

Różne scenariusze użycia spełniające wymogi rozbudowy pamięci masowej

Model TL-R400S spełnia wiele wymogów rozbudowy pamięci masowej na potrzeby prywatne i biurowe. Poniżej przedstawiamy potencjalne scenariusze zastosowań:

Scenariusz 1: Zwiększenie pojemności serwera NAS

Model TL-R400S oferuje użytkownikom alternatywny sposób zwiększania pojemności pamięci masowej NAS. Podłączając model TL-R400S do serwera NAS i korzystając z Menedżera pamięci masowej i migawek w systemie QTS lub QTS hero, użytkownicy mogą w łatwy sposób konfigurować i zarządzać rozbudową pamięci masowej. Model TL-R400S obsługuje różne funkcje pamięci masowej QNAP NAS i funkcje zarządzania plikami, dzięki czemu użytkownicy mogą tworzyć pule pamięci, wyszukiwać pliki przy użyciu aplikacji Qsirch i organizować pliki przy użyciu aplikacji Qfiling.

Funkcja TL-R400S firmy QNAP QNAP TR-004 UX-500P Inne urządzenie zewnętrzne RAID/ JBOD
Typy połączeń SATA USB 3.2 Gen 1 USB 3.2 Gen 1 Według urządzenia
Wnęki dysków 4 4 5 Według urządzenia
Obsługiwane systemy QNAP QTS/QTS hero, Windows, Linux itd... QNAP QTS/QTS hero, Windows, Linux itd... QNAP QTS/QTS hero QNAP QTS/QTS hero, Windows, Linux itd...
Monitorowanie stanu dysku Obsługiwane (QNAP QTS/QTS hero, Windows, Linux) Obsługiwane (QNAP QTS/QTS hero, Windows) Obsługiwane Nieobsługiwane
Ochrona Hardware RAID Nieobsługiwane Obsługiwane (QNAP QTS/QTS hero, Windows) Nieobsługiwane Różni się w zależności od urządzenia
Utwórz pulę pamięci Obsługiwane
(QNAP QTS)
Obsługiwane
(QNAP QTS)
Obsługiwane Nieobsługiwane
Migracja RAID, rozbudowa pojemności Obsługiwane (QNAP QTS/QTS hero, Windows, Linux) Nieobsługiwane Obsługiwane Różni się w zależności od urządzenia

 

Uwaga:
1. Urządzenie TL-R400S nie obsługuje modeli QNAP NAS, których nie można aktualizować do wersji QTS 4.4.2 (lub nowszych) i następujących modeli NAS: TS-128, TS-228, TS-131, TS-231, TS-431, TS-431U.
2. Dyski można migrować tylko z jednego TL USB JBOD do drugiego TL USB JBOD. Pliki i dane zapisane na dyskach migrowanych z lub na urządzenie JBOD nie będą rozpoznawane.

Scenariusz 2: Zewnętrzna pamięć masowa dla systemu NAS

Przy użyciu modelu TL-R400S możesz rozbudować pamięć masową NAS. Możesz, w celu zwiększenia pojemności NAS, wybrać dyski do utworzenia puli pamięci lub możesz traktować każdy dysk jako indywidualną zewnętrzną przestrzeń dyskową i używać go jako dysku wymiennego dla większej elastyczności. Bez względu na używany tryb, możesz zawsze użyć Menedżera pamięci masowej i migawek w systemie QTS lub QTS hero, aby skonfigurować i zarządzać posiadanym TL-R400S, i aby przy użyciu funkcji S.M.A.R.T. dysku twardego i Centrum powiadomień w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca sprawdzać stan dysku.

 

 

Tryb 1: Zwiększanie pojemności NAS przy użyciu trybu puli pamięci masowej

Przy użyciu Menedżera pamięci masowej i migawek w systemie QTS lub QTS hero możesz skonfigurować pulę pamięci RAID dla posiadanego modelu TL-R400S i zwiększyć pojemność serwera NAS.

Uwaga: Modelu TL-R400S można używać jako indywidualnej puli lub woluminu na serwerze NAS. Jego puli/woluminu pamięci masowej nie można łączyć z pamięcią na podłączonym serwerze NAS. Aplikacji NAS nie można instalować w modelu TL-R400S.

 

 

 

Tryb 2: Zwiększanie pojemności NAS przy użyciu trybu zewnętrznej pamięci masowej

Możesz potraktować każdy dysk urządzenia TL-R400S jako indywidualną przestrzeń dyskową i zwiększyć pojemność NAS. Na przykład: wyświetlonych zostanie 8 niezależnych dysków zewnętrznych na 8-wnękowym NAS.

Uwaga: Model TL-R400S obsługuje wiele formatów dysków, w tym NTFS (dla systemu Windows), HFS+ (dla komputerów Mac), EXT4 (dla systemu Ubuntu lub QNAP NAS), exFAT (dla Windows, Mac, Ubuntu i QNAP NAS) itd.

 

Scenariusz 3: Zwiększanie pojemności pamięci masowej komputerów z systemem Windows® i Ubuntu®, i serwerów

Używając modelu TL-R400S wraz z komputerami z systemem Windows® i Ubuntu® i serwerami możesz zwiększyć pojemność pamięci masowej. Aby zapewnić jeszcze większą ochronę danych, możesz zastosować konfigurację RAID w modelu TL-R400S. Ponadto możesz także użyć trybu pojedynczego dysku i formatu z systemem plików exFAT, aby uzyskać wygodniejszy dostęp do plików i je udostępniać pomiędzy komputerami z systemem Windows® i Ubuntu®.

Uwaga:
1. Narzędzie QNAP JBOD Manager obsługuje system Windows 8 (lub nowsze wersje), Windows Server 2012 R2 (lub nowsze wersje), Ubuntu 18.04 (lub nowsze wersje).
2. Systemy operacyjne Windows® i Ubuntu® nie są kompatybilne, dlatego model TL-R400S nie obsługuje międzyplatformowego udostępniania po zastosowaniu konfiguracji RAID.

Tryb 1: Tryb konfiguracji RAID

Możesz uzyskać ochronę danych, tworząc oparty na oprogramowaniu wolumin RAID 0, RAID 1 i RAID 5 przy użyciu natywnego narzędzia w komputerach z systemem Windows® i Ubuntu®, a dzięki narzędziu QNAP JBOD Manager monitorować informacje o stanie TL-R400S.

Tryb 2: Tryb jednodyskowy

Można za pomocą systemu plików exFAT formatować dyski twarde, a jednocześnie uzyskiwać dostęp do plików i je udostępniać pomiędzy komputerami z systemem Windows® i Ubuntu®.

Uwaga: Twój system QNAP NAS może także korzystać z systemu plików exFAT, kupując licencję sterownika exFAT w QNAP Software Store.

Scenariusz 4: Zaawansowaną ochronę zapewnia karta RAID zewnętrznej firmy

Możesz zainstalować karty RAID firmy zewnętrznej w modelu TL-R400S, aby uzyskać zaawansowaną ochronę RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10, RAID 50 i RAID 60, i przy użyciu narzędzia oprogramowania Windows® zarządzać modelem TL-R400S.

Uwaga: Karta kontrolera RAID zewnętrznej firmy może być używana jednocześnie z aplikacją QNAP JBOD Manager i kartami PCIe serii QXP.

Model TL-R400S zapewnia większą wydajność niż inne rozwiązania USB i eSATA JBOD

Model TL-R400S oferuje łączność SFF-8088 (lub SFF-8644) i wiele wnęk SATA 6 Gb/s. Pozwala to uzyskać większą wydajność odczytu sekwencyjnego i szybszy transfer danych niż w przypadku istniejących obudów do rozbudowy USB i eSATA, a jednocześnie jest to opcja bardziej ekonomiczna niż obudowa QNAP REXP SAS.

Sekwencyjna przepustowość

Windows RAID 0
TL-R400S: Odczyt
1556 MB/s
TL-R400S: Zapis
1553 MB/s
Windows RAID 5
TL-R400S: Odczyt
1528 MB/s
TL-R400S: Zapis
423 MB/s
Ubuntu RAID 0
TL-R400S: Odczyt
1659 MB/s
TL-R400S: Zapis
1538 MB/s
Ubuntu RAID 5
TL-R400S: Odczyt
1557 MB/s
TL-R400S: Zapis
918 MB/s
QTS RAID 0
TL-R400S: Odczyt
1667 MB/s
TL-R400S: Zapis
1649 MB/s
QTS RAID 5
TL-R400S: Odczyt
1671 MB/s
TL-R400S: Zapis
950 MB/s

Testy przeprowadzono w laboratoriach QNAP. Wyniki mogą się różnić w zależności od środowiska.

Środowisko testowe:
Model JBOD: TL-R400S

Typ woluminu: Samsung SSD 860 Pro 512GB
NAS: TS-983XU, Intel Xeon E-2124 3,3GHz, 4GB RAM, QNAP QXP-400eS, QTS 4.4.2
Komputer PC kliencki:
Windows: Intel Core i5-8400T 1,7GHz, 16GB RAM, QNAP QXP-400eS, Windows 10 Pro
Ubuntu: Intel Core i5-8400T 1,7GHz, 16GB RAM, QNAP QXP-400eS, Ubuntu 18.04 Desktop

Możesz przedłużyć gwarancję na sprzęt do 5 lat

Model TL-R400S jest objęty 2-letnią gwarancją bez dodatkowych kosztów. Możesz wykupić przedłużenie okresu gwarancji do 5 lat.

 
Audio Alert On/Off Switch
 •  
Kształt 1U, do montażu stelażowego
Interfejs hosta 1 x SFF-8088
Wskaźniki LED HDD 1-4, stan, łącze, błąd wentylatora
Przyciski Włącznik zasilania
Maks. liczba obsługiwanych dysków twardych/SSD 8 dysków 3,5-calowych SATA 6 Gb/s
Typ dysku twardego 3,5-calowe dyski twarde SATA
2,5-calowe dyski twarde SATA
2,5-calowe dyski SSD SATA
Temperatura robocza 0 - 40 °C (32°F - 104°F)
Wilgotność względna 5–95% bez kondensacji, temperatura mokrego termometru: 27 ˚C (80,6 ˚F)
Zasilacz 100W PSU, 100–240 V
Pobór mocy: Tryb pracy, typowy 25,07 W
Z całkowicie zapełnionym dyskiem Seagate ST6000NM0024
Fan Mode Switch  (Autom., wysoki, średni, niski)
Wentylator 2 x 40mm, 12 V prądu stałego
Poziom dźwięku 22,1 db(A)
Ostrzeżenie systemowe Brzęczyk
Złącze bezpieczeństwa Kensington
 •  

 

Supported O.S.

QNAP QTS / QTS hero, Windows, Linux

QTS / QTS hero
 1. QTS 4.4.2 / QTS hero h4.5.0 (or newer)
 2. QTS QTS drive monitoring and storage pool support
 3. QTS advanced drive features such as bad block scan, Erase,Performance Test, Seagate Ironwolf IHM
 4. RAID migrated & expanded
Utility for other platform
 1. QNAP JBOD Manager
 2. Windows: Win8 or nerwer / Server2012 R2 or newer
 3. Linux:Ubuntu 18.04
 4. Device Info
  (Health/Bus type/PSU/Temperature/FAN)

Producent: QNAP
Obszar zastosowań: Jednostka rozszerzająca
Kieszenie na dyski: 4