WD Red™ i WD Red Pro - Dyski NAS

Wybierz właściwy dysk do ochrony cennych danych przechowywanych w ich systemach NAS. WD Red to dysk twardy zaprojektowany specjalnie do małych systemów NAS zawierających od 1 do 8 kieszeni, a dysk WD Red Pro — do średnich i dużych systemów NAS, zawierających od 16 do 16 kieszeni. Oba modele polecamy integratorom systemów. Skorzystaj z zalet dysków WD Red poddawanych wyczerpującym testom niezawodności i zgodności. Teraz WD Red są dostępne w pojemnościach od 1 TB do 6 TB, natomiast WD Red Pro – w pojemnościach od 2 TB do 4 TB.Linia dysków WD Red została stworzona w 2012 roku w celu spełnienia unikatowych potrzeb środowiska NAS i zaspokojenia popytu na niedrogie, niezawodne oraz kompatybilne urządzenia pamięci masowej, które zmniejszyłyby całkowity koszt posiadania. Wraz z premierą modeli o pojemnościach 5 i 6 TB, linia napędów WD Red została wzbogacona o rozwiązania mieszczące więcej danych i zapewniające większą wydajność, po części dzięki zastosowaniu technologii NASware 3.0. Jest ona bardziej rozbudowaną wersją oryginalnego rozwiązania NASware™ firmy WD i zapewnia większą niezawodność oraz wydajność całego systemu, zmniejsza czas przestojów, a także upraszcza proces integracji.

Dyski twarde WD Red są też wyposażone w usprawnioną technologię równoważenia talerzy dysku 3D Active Balance Plus, która znacznie zwiększa wydajność i niezawodność urządzenia. Klienci kupujący dyski WD Red otrzymują również niespotykane nigdzie indziej, bezpłatne, dedykowane wsparcie techniczne wysokiej klasy, świadczone przez całą dobę.

Zwiększone możliwości technologii NASware 3.0 sprawiają, że napędy WD Red o pojemnościach 1 do 6 TB mogą obsłużyć systemy NAS zawierające do 8 kieszeni, zachowując przy tym swoją wysoką wydajność.

WD Red Pro
Nowe napędy WD Red Pro są przeznaczone do środowisk NAS w średnich oraz dużych firmach, zapewniając obsługę systemów NAS zawierających do 16 kieszeni. Unowocześniona konstrukcja połączona z technologią WD NASware 3.0 zapewnia niezawodność i wysoką wydajność. Wraz z premierą nowych urządzeń firma WD stworzyła ofertę pamięci masowych NAS, która obejmuje swoim zasięgiem rynki konsumenckie (WD Red) i przedsiębiorstw (WD Red Pro).

Dyski twarde o pojemności 6 TB bezproblemowo będą współpracować z produktami osobistej chmury WD, czyli z My Cloud®, My Cloud EX2, My Cloud EX4, My Cloud Mirror, z dyskami zewnętrznymi My Book® i My Book Duo a także są zgodne z szeroką gamą produktów partnerów OEM współpracujacych z firmą WD w branży NAS. Aktualna lista produktów i producentów obsługujących dyski WD Red jest dostępna pod adresem: http://www.wdc.com/pl/products/products.aspx?id=810 .

Dostępność i cena
Nowe napędy są już w sprzedaży w sklepie internetowym profipc.pl. Modele WD Red są objęte trzyletnią, ograniczoną ogólnoświatową gwarancją producenta, a WD Red Pro – pięcioletnią gwarancją. Przewidywana cena detaliczna WD Red o pojemności 5 TB (nr modelu: WD50EFRX) wynosi 999 zł oraz 1199 zł w przypadku napędu o pojemności 6 TB (nr modelu: WD60EFRX). Cena za WD Red Pro o pojemności 2 TB (nr modelu: WD2001FFSX) wynosi 619 zł, 749 zł za wersję o pojemności 3 TB (nr modelu: WD3001FFSX); oraz 999 zł za pojemność 4 TB (nr modelu: WD4001FFSX). Więcej informacji o zasadach ograniczonej gwarancji na dyski WD Red można znaleźć na stronie internetowej firmy pod adresem: http://www.wdc.com/pl/products/products.aspx?id=810.Partnerzy NAS przy premierze dysków twardych WD Red

 • ASUSTOR

„Wykładnikowy wzrost objętości przechowywanych danych, jaki obserwujemy w erze cyfrowej, stworzył niespotykany dotąd popyt na wszechstronne rozwiązania magazynowe chmury, które łączą w sobie możliwość przechowywania danych, tworzenia kopii zapasowych i współdzielenie plików. Urządzenia NAS marki ASUSTOR zostały stworzone, aby spełnić te potrzeby wśród konsumentów indywidualnych i firm. Innowacyjna technologia, intuicyjny interfejs oraz zgodność z systemami Windows, Mac i Unix sprawiają, że urządzenia ASUSTOR NAS stanowią optymalne rozwiązanie do tworzenia przestrzeni magazynowej dostępnej w chmurze. W takich rozwiązaniach należy zadbać o stabilne napędy do przechowywania danych. Nowe dyski WD Red są dostępne w wersjach o wysokiej pojemności, które mogą pomieścić aż 5 lub 6 TB danych, a także zapewniają stabilność działania, energooszczędność i wysoką kulturę pracy, dzięki czemu są idealnymi dyskami do urządzeń ASUSTOR NAS, takich jak model AS-608T i AS-609RD”, potwierdza Shawn Shu, dyrektor firmy ASUSTOR.

 • IO Data

„Uważamy, że zwiększona zgodność, wydajność i niezawodność urządzeń WD Red oraz ich większa pojemność pozwoli na dalszy rozwój produktów NAS w segmencie SMB/SOHO, dorównujący rosnącemu popytowi na coraz wydajniejsze i bardziej niezawodne systemy NAS oraz platformy umożliwiające współdzielenie coraz większych ilości danych w firmie. Sądzimy, że dyski WD Red Pro poskutkują też rozszerzeniem rynku systemów NAS, gdyż współdzielą platformę technologiczną z produktami dla przedsiębiorstw i są dostosowane do systemów NAS średnich i dużych firm. Wkrótce zaczniemy sprzedaż nowych, zoptymalizowanych produktów NAS przeznaczonych dla szerszego odbiorcy”, twierdzi Tomomi Tsuchida, dyrektor generalny Departamentu Business Strategy w I-O DATA DEVICE, Inc.”

 • QNAP Systems, Inc.

Ciągły wzrost objętości danych oraz konieczność intensywnego dostępu do informacji generuje popyt na dyski twarde o jak największej pojemności, wydajności i niezawodności”, zauważa Richard Lee, dyrektor generalny firmy QNAP Systems Inc. „Premiera napędów WD Red o pojemności 6 TB oraz napędów WD Red Pro oznacza, że produkty QNAP Turbo NAS staną się bardziej niezawodnymi rozwiązaniami przeznaczonymi do całodobowej pracy, spełniając precyzyjne wymagania użytkowników prywatnych oraz dużych i średnich firm korzystających z systemów NAS”.

 • Synology Inc.

„Firma Synology jest podekscytowana premierą dysków o WD Red o pojemności 6 TB oraz dysków WD Red Pro, gdyż zapewniają one możliwość dobrania najlepszego napędu do różnych wymagań. Urządzenia Synology DiskStation i RackStation wyposażone w napędy WD Red stanowią niezawodne rozwiązania, które rozwijają się wraz z wymaganiami swoich klientów, umożliwiając centralizację i udostępnianie danych”, potwierdza Rosiel Lee, starszy kierownik ds. sprzedaży i marketingu.

 • Thecus Tech., Corp.

„Wprowadzenie napędów Red o pojemności 6 TB i Red Pro o pojemności 4 TB zapewnia narzędzia umożliwiające stworzenie optymalnego środowiska przechowywania danych zarówno użytkownikom z sektora SOHO, jak i z małych oraz średnich firm. Połączenie tych napędów z urządzeniami NAS marki Thecus zapewni wydajne i wszechstronne rozwiązanie”, podkreśla Florence Shish, dyrektor generalny firmy Thecus Technology Corp.

Dyski do systemów NAS zawierających od 8 do 16 kieszeni

Dyski WD Red Pro w oryginalnym kolorze NAS wzbogacają rodzinę produktów WD Red i są oparte na tej samej formule, która przyniosła jej sukces. Dotychczasowe dyski z tej serii były przeznaczone dla użytkowników indywidualnych, biur domowych i małych firm. Dyski WD Red Pro natomiast zostały zaprojektowane dla przedsiębiorstw i mogą być stosowane w średnich i dużych biznesowych systemach NAS, zawierających od 8 do 16 kieszeni. Dyski twarde WD Red Pro zawierają unikatową technologię NASwareTM 3.0 firmy WD, która zapewnia niezrównany poziom zgodności sprzętowej, niezawodności i wydajności.

Profesjonalne rozwiązania

Dyski z rodziny WD Red zostały zaprojektowane z myślą o małych i średnich firmach. Ostatnio rodzina WD Red rozszerzyła się o dyski WD Red Pro, przeznaczone do średnich i dużych systemów NAS, zawierających od 8 do 16 kieszeni. Dyski WD Red Pro oferują pojemność do 4 TB i są objęte pięcioletnią ograniczoną gwarancją. Dyski z tej serii są przystosowane do pracy pod zwiększonymi obciążeniami w środowiskach biznesowych.Unikatowa technologia NASware 3.0

Nasza unikatowa technologia oprogramowania sprzętowego NASware 3.0 jest wbudowana w każdy dysk twardy WD Red Pro i zapewnia harmonijną integrację, doskonałą ochronę danych oraz optymalną wydajność systemów pracujących w wymagających
środowiskach NAS.


Doświadczenie w systemach NAS

Dyski WD Red zostały poddane najbardziej wyczerpującym testom zgodności z urządzeniami NAS dostępnymi na rynku. Oznacza to, że gdy kupujesz obudowę systemu NAS, możesz mieć pewność, że żadne inne dyski nie zagwarantują tak doskonałej zgodności jak dyski twarde WD Red. Jesteśmy dumni z naszych produktów, a swoją wizją dzielimy się z naszymi klientami.


NAS dla dużych przedsiębiorstw.


Zwiększ skuteczność i podnieś wydajność firmy dzięki zastosowaniu dysków twardych WD Red Pro w systemach NAS zawierających od 8 do 16 kieszeni. Dyski WD Red Pro są wyposażone w technologię NASware 3.0, która poszerza zgodność systemową, umożliwiając sprawną integrację z istniejącą infrastrukturą sieciową. Udoskonal własne przedsiębiorstwo tak, aby Twoi pracownicy mogli w szybki i pewny sposób współdzielić pliki i tworzyć kopie zapasowe folderów, korzystając z dysków NAS WD Red Pro stosowanych w Twoim środowisku NAS.


Ochrona przed wstrząsami w systemach zawierających 8 do 16 kieszeni


Dyski WD Red Pro są wyposażone w wieloosiowy czujnik wstrząsów, który automatycznie wykrywa nawet delikatne drgania. Technologia dynamicznego sterowania wysokością głowicy natychmiast dostosowuje położenie głowic zapisujących i odczytujących dla ochrony danych. To połączenie technologii stanowi dodatkową ochronę dysków i poprawia ich niezawodność w dużych środowiskach NAS zawierających 8 do 16 kieszeni. • Ochrona przed wibracjami


W połączeniu z technologią 3D Active Balance™ Plus dyski WD Red Pro zawierają także ulepszoną technologię RAFF, która monitoruje dysk i kompensuje wibracje liniowe i obrotowe w czasie rzeczywistym, przyczyniając się do dalszego zwiększenia niezawodności.

 • Zwiększona precyzja dla systemów NAS

Dla zwiększenia ogólnej precyzji w systemach NAS dyski WD Red Pro są także wyposażone w podwójny serwomotor, który poprawia dokładność pozycjonowania głowicy na ścieżkach danych. Z kolei technologia StableTrac zabezpiecza wałek silnika dysku z obu stron w celu zmniejszenia wibracji wzbudzanych pracą napędu i ustabilizowania dysków magnetycznych, co poprawia śledzenie toru podczas operacji odczytu i zapisu danych. Obie technologie mają szczególne znaczenie w większych środowiskach NAS, zawierających 8 do 16 dysków.

 • 3D Active Balance Plus.

Nasza udoskonalona technologia dwupłaszczyznowej kontroli wyważenia znacznie poprawia całkowitą wydajność i niezawodność dysku. Nieprawidłowo wyważone dyski twarde mogą w systemie wielodyskowym powodować nadmierne wibracje i hałas. Skutkuje to pogorszeniem funkcjonowania dysków i skróceniem ich żywotności.

 • Zgodność z systemami NAS

Systemy NAS pracują stale, dlatego niezawodny dysk twardy to kwestia najwyższej wagi. Dyski twarde WD Red z technologią NASware 3.0 zostały stworzone z myślą o nieprzerwanej pracy. Średni czas bezawaryjnej pracy (MTBF) jest o 35% dłuższy niż w przypadku standardowych dysków.

 • Rozszerzone testy dysków

Systemy NAS zawierające 8 do 16 kieszeni na dyski to niezwykle wymagające środowiska, generujące wibracje, ciepło i inne szkodliwe czynniki. Dlatego każdy dysk WD Red Pro przechodzi wydłużone testy cyklu termicznego, zapewniające jak najdłuższy czas prawidłowej pracy dysku.

 • Zapobieganie odzyskiwaniu po wystąpieniu błędu

Dyski WD Red Pro zaprojektowano specjalnie z myślą o środowiskach RAID i NAS — są wyposażone w mechanizm TLER (Time-Limited Error Recovery) będący częścią technologii NASware 3.0, która zapobiega uszkodzeniom dysku powodowanym wydłużonym procesem naprawy błędów typowym dla dysków w komputerach stacjonarnych.

 

 • Rozszerzone testy dysków

Systemy NAS zawierające 8 do 16 kieszeni na dyski to niezwykle wymagające środowiska, generujące wibracje, ciepło i inne szkodliwe czynniki. Dlatego każdy dysk WD Red Pro przechodzi wydłużone testy cyklu termicznego, zapewniające jak najdłuższy czas prawidłowej pracy dysku.

 • Zapobieganie odzyskiwaniu po wystąpieniu błędu

Dyski WD Red Pro zaprojektowano specjalnie z myślą o środowiskach RAID i NAS — są wyposażone w mechanizm TLER (Time-Limited Error Recovery) będący częścią technologii NASware 3.0, która zapobiega uszkodzeniom dysku powodowanym wydłużonym procesem naprawy błędów typowym dla dysków w komputerach stacjonarnych.


Zalecane zastosowania:
Zaprojektowane specjalnie z myślą o średnich i dużych biznesowych środowiskach NAS zawierających od 8 do 16 kieszeni.

Do systemów zawierających mniej niż 8 kieszeni polecamy dyski twarde WD Red.*

Dłuższa gwarancja
Trzyletnia gwarancja, jaką są objęte dyski WD Red, została wydłużona do pięciu lat w przypadku dysków WD Red Pro dla zapewnienia ich użytkownikom jeszcze większego poczucia bezpieczeństwa.

Potrzebujesz pomocy? Oferujemy specjalistyczne wsparcie techniczne.
Każdy dysk twardy WD Red Pro uprawnia do korzystania z oferowanej na najwyższym poziomie pomocy technicznej, w tym z dedykowanego kanału całodobowego wsparcia (udzielanego w języku angielskim; godziny funkcjonowania regionalnych działów pomocy technicznej mogą być inne) oraz do trzyletniej ograniczonej gwarancji.