Synology DS916+ (2GB)

Producent: Synology
Kod producenta: 4711174722129
Dostępność:
Dostępny
 • EPA Care Pack (dodatkowy rok gwarancji + wsparcie techniczne premium)
szt.
Cena netto: 2 011,22 zł 2 473,80 zł

Najwydajnieszy model 4 dyskowy wyposażony w procesor Intel® Pentium® N3710 1,6GHz Quad Core. Dysk sieciowy jestrozwiązaniem dla każdego do przechowywania dużych ilości danych cyfrowych w firmie i domu. Główne zadanie: gromadzić i udostępniać dane w sieci lokalnej z najwyższą wydajnością. Dzięki swoim możliwościom NAS dysk sieciowy Synology DS916+ okaże się także niezawodnym przy wymianie plików przez Internet, hostingu witryn internetowych, backupie ważnych danych. Dysk sieciowy Synology DS916+ zapewnia bezpieczeństwo dzięki RAID 0/1/5/6/10 oraz RAID 5+Spare. Dzięki temu nawet awaria dysków nie grozi utratą danych.

Cechy wyjątkowe macierzy dyskowej Synology DS916+:

 • Zapewnia nadawanie uprawnień do katalogów i plików a nie tylko udziałów
 • Obsługa dysków RAID 0/ 1/ 5/ 6/ 10 oraz hot-spare (dysk zapasowy) z funkcją auto-rebuild
 • Duża wydajność wystarczająca dla nawet dużych rozwiązań - odczyt do 225MB/sek (agregacja linków)
 • Duża wydajność przy transmisji szyfrowanej - odczyt do 209MB/sek (agregacja linków)
 • Wsparcie dla Windows ADS (Active Directory) do Windows Server
 • Bezpieczny zdalny backup sieci komputerowej poprzez SSH
 • Różnorodne rozwiązania dla backupu danych poprzez sieć
 • Wygodny i bardzo bezpieczny serwer FTP z obsługą SSL/TLS
 • Wydajny hosting stron internetowych z użyciem PHP/MySQL
 • Interfejs USB 3.0 do szybkiej komunikacji z dyskami zewnętrznymi
 • Pasywne chłodzenie procesora - wentylatory w obudowie hot-swap
 • Współdzielenie zasobów np. drukarki USB w sieci lokalnej dla użytkowników
 • Panel użytkownika i oprogramowanie dostępne w języku polskim
 • Certyfikowany do współpracy z VMware, Citrix i Hyper-V
 • W pełni funkcjonalny serwer pocztowy z obsługą POP3, SMTP, IMAP itd.

Wygodne zarządzanie danymi na serwerze. 
Wśród produktów Synology DS916+ jest najszybszym modelem z serii Disk Station umożliwiającym podłączenie czterech wewnętrznych dysków twardych. Serwer obsługuje niezawodną skalowalność do maksymalnie 9 dysków za pomocą jednostki rozszerzającej DX513, łącząc dyski w jeden potężny wolumin. Dzięki temu firmy mogą łatwo poradzić sobie z rosnącą ilością danych.

Niezależność od platformy Windows, Linux i Macintosh

Z dyskiem sieciowym Synology DS916+ bez przeszkód można uzyskać dostęp do danych niezależnie od tego, czy jest się użytkownikiem systemów Windows, Linux lub Mac. Użytkownicy Windows i Linux mogą korzystać z danych przechowywanych naSynology DS916+ poprzez Sambę i FTP, użytkownicy Mac przez Sambę i AFP. Dzięki wsparciu dla Unicode, możliwe jest przechowywanie danych utworzonych w różnych językach. Możliwe jest również zarządzanie dyskiem sieciowym przez urządzenia mobilne (Android / Apple). 
Synology dla iPhone, iPad i AndroidSynology oferuje bezpłatne aplikacje mobilne dla systemów Apple iPhone, iPad i systemów Android, zapewniające dostęp do danych na serwerze, zarządzanie nimi, przeglądanie zdjęć czy obsługę stacji monitoringu zdalnie. Cztery aplikacje: DS Audio - przesyłanie muzyki z Synology na urządzenie mobilne, DS Photo - zdalne przeglądanie i ładowanie zdjęć na serwer, DS File - przeglądanie, pobieranie i zarządzanie plikami oraz DS Cam - do obsługi stacji monitoringu. 
Zainstalowany menadżer plików umożliwia zarządzanie plikami na serwerze poprzez przeglądarkę internetową. Dzięki temu dostęp do danych, przechowywanych na NAS-serwerze nie jest ograniczony do sieci lokalnej LAN. Ponadto zminimalizowany jest czas przenoszenia danych pomiędzy folderami, gdyż nie muszą one być przemieszczane siecią komputerową.

Wybrane funkcje dysku sieciowego Synology DS916+Funkcje dostępne w dyskach sieciowych Synology

Serwer plików dla sieci lokalnej ->

serwer plikówSynology umożliwia dostęp do danych i wysoką wydajność odczytu i zapisu nawet dla dużej ilości użytkowników. Użytkownicy mogą przechowywać dane na serwerze i korzystać z nich podobnie jak z innych zasobów sieciowych poprzez standardowe otoczenie sieciowe (Windows, MacOS, Linux). Połączenia mogą być realizowane poprzez protokoły CIFS / SAMBA / AFP / NFS. Synology oferuje możliwości konfiguracji praw dostępu do poszczególnych zasobów nawet na poziomie plików dla użytkowników lub grup. Obsługa WebDAV i CalDAV do pracy zdalnej.

Obsługa protokołu iSCSI i wirtualizacji ->

auto backupSynology umożliwia dostęp do wybranych wolumenów także za pomocą protokłu iSCSI (z obsługą Thin Provisioning), co pozwala na podłączenie danych na dysku sieciowym do np. serwera Windows 2003 / 2008 / 2012 za sieci, ale są one widziane jako dysk lokalny. Idealne do wykorzystanie dysku sieciowego jako magazynu dla baz danych, systemów wirtualizacji, baz danych czy backupu. Synology też może obsługiwać podłączenie danych do siebie i rozbudować swoją pojemność przez połączenia iSCSI. Synology jest zgodne z VMware VSphere 5 i VAAI, Hyper-V oraz Citrix.

Rozwiązania biznesowe gotowe uzycia

serwer ftpDyski sieciowe Synology przygotowane są w pełni do pracy w środowisku biznesowym. Bezpłatne aplikacje Synology Mail Server (serwer pocztowy), Print Server (serwer wydruku dla sieci lokalnej oraz obsługa AirPrint i Google Print), Syslog Server (zbieranie logów z urządzeń w sieci), Server VPN (z obsługą Open VPN oraz PPTP) czy Cloud Service - te aplikacje sa bezpłatne i gotowe i użycia w dowolnym momencie. Dodatkowo Synology oferuje wbudowany i wydajny serwer www z obsługa PHP i MySQL do publikacji własnych serwisów internetowych.

Wydajny i bezpieczny serwer FTP

serwer ftpDyski sieciowe Synology wyposażone są w standardowy serwer FTP. Dzięki niemu i łatwemu zarządzaniu użytkownikami można udostępniać dysk jako źródło plików dla Klientów (możliwy zapis, odczyt, modyfikacja - zależne od praw dostępu). Ważne i poufne dane mogą być bez problemów przesyłane przez Internet dzięki SFTP wykorzystującym protokół szyfrowany SSL/TLS. Pełna kontrola pasma i log transferu dla grup użytkowników oraz pojedynczych osób. Idealne narzędzie do bezpiecznego i szybkiego udostępniania danych i powierzchni dyskowej w biznesie.

System monitoringu video

monitoring videoSynology posiada wbudowaną aplikację pozwalającą na wykorzystanie kamer sieciowych do monitoringu video. Serwer pozwala na zapis, odtwarzanie obrazu z kamer. Powiadamia e-mail o alarmach. System inteligentnej analizy video. Detekcja ruchu, kradzieży, pozostawienia przedmiotów i wiele więcej. Podgląd video sygnału z kamer na żywo przez przeglądarkę.Wydajność Synology to obsługa do 8 kamer FullHD i możliwość zapisu do 80fps dla sygnału 1080p.

Pełna kontrola dostępu do danych

active directorySynology pozwala na zarządzanie kontami użytkowników. Każdy użytkownik może mieć inne uprawnienia do poszczególnych zasobów. Konfiguracja ustawień jest prosta, jednak przy nieskomplikowanej konfiguracji urządzenie może działać w sieci opartej na Windows Active Directory (w tym Windows Serwer 2012) lub LDAP. Dyski sieciowe Synology moga też być serwerem LDAP i Radius. Oferuje także pełne zarządzanie na poziomie list dostępu (ACL). 

Backup danych - kompletne rozwiązanie

auto backupSynology pozwala na prowadzenie bieżącej archiwizacji plików z komputerów podłączonych do sieci komputerowej. Do każdego zestawu dołączone jest bezpłatne oprogramowanie bez limitu ilości instalacji. Możliwy jest również backup danych składowanych na serwerze Synology. Kopia zapasowa może być zapisywana na zewnętrznym dysku twardym podłączonym poprzez port USB, lub eSATA lub na zdalnym Synology lub rsync.

Print Server - drukarkowanie bez limitów

print serwerWspółdzielenie drukarki USB (max. 2) w sieci jest niezwykle łatwe. Wiele dostępnych na rynku urządzeń zostało zweryfikowanych pod względem kompatybilności. Zainstalowane oprogramowanie Print Server, wraz z kreatorem dodawania drukarki, ułatwia wiele czynności, które przy konkurencyjnych urządzeniach są skomplikowane. Dodatkowo obsługiwana jest technologia Apple Air Print oraz Google Cloud Print.

Mobilne zarządzanie serwerem

serwer wwwAplikacja DSM jest dostępna w ergonomicznej wersji mobilnej, która zapewnia usłudze IT mobilność wymaganą do nadzorowania stanu sieci, bezpieczeństwa serwera i usług DSM z dowolnego miejsca. DS file umożliwia przeglądanie i wyświetlanie plików w dowolnym miejscu na urządzeniu przenośnym. Dodatkowo dostępne są aplikacje DS Audio i DS Video do obsługi mobilnej plików multimedialnych.

Aplikacje dodatkowe dla Synology

photo stationDostępne jest mnóstwo dodatkowych aplikacji dla Synology NAS. Możesz pobrać i zainstalować Pakiety zaprojektowanie specjalnie do Twoich potrzeb, m.in. do udostępniania plików w chmurze, udostępniania zdjęć w albumie online, konfigurowania środowiska VPN, a nawet program antywirusowy do ochrony Twojego systemu. Wszystko można znaleźć i wykonać na stronie Centrum pakietów — wystarczy kilka kliknięć.

Multimedia prosto z serwera

itunes serverSynology może pracować również jako serwer muzyczny i serwer video zgodny z DLNA. Dzięki temu użytkownicy sieci mogą korzystać z multimediów bez pobierania plików na komputery. Idealne rozwiązanie dla wszystkich użytkowników iPod-ów, Smart TV, boxów TV. Aplikacje mobilne dla Apple iOS oraz Android zapewniają dostęp z urządzeń mobilnych. System jest w pełni zgodny z iTunes. Dodatkowo Synology potrafi transkodować w locie pliki video (nawet FullHD) do odpowiednich formatów.

 

Wygodne zarządzanie danymi na serwerze
Ze względów ekonomicznych można wyposażyć Synology DS916+ w mniejszą ilość dysków twardych i późniejsze zmodernizowanie do wyższego poziomu RAID poprzez dodanie dodatkowych dysków twardych. W przypadku braku miejsca na dyskach twardych, możliwe jest podłączenie dodatkowych dysków zewnętrznych poprzez porty USB lub eSATA.  


Niezależność od platformy systemowej - Windows, Linux i Macintosh
apple, windowsZ dyskiem sieciowym Synology bez przeszkód można uzyskać dostęp do danych niezależnie od tego, czy jest się użytkownikiem systemów Windows, Linux lub Mac. Użytkownicy Windows i Linux mogą korzystać z danych przechowywanych na serwerze poprzez Sambę i FTP, użytkownicy Mac przez Sambę i AFP. Dzięki wsparciu dla Unicode, możliwe jest przechowywanie danych utworzonych w różnych językach. Możliwe jest również zarządzanie dyskiem sieciowym przez urządzenia mobilne (Android / Apple).  
Synology dla iPhone, iPad i AndroidSynology oferuje bezpłatne aplikacje mobilne dla systemów Apple iPhone, iPad i systemów Android, zapewniające dostęp do danych na serwerze, zarządzanie nimi, przeglądanie zdjęć czy obsługę stacji monitoringu zdalnie. Cztery aplikacje: DS Audio - przesyłanie muzyki z Synology na urządzenie mobilne, DS Photo - zdalne przeglądanie i ładowanie zdjęć na serwer, DS File - przeglądanie, pobieranie i zarządzanie plikami oraz DS Cam - do obsługi stacji monitoringu.
 
webmanagerZainstalowany menedżer plików umożliwia zarządzanie plikami na serwerze poprzez przeglądarkę internetową. Dzięki temu dostęp do danych, przechowywanych na NAS-serwerze nie jest ograniczony do sieci lokalnej LAN. Ponadto zminimalizowany jest czas przenoszenia danych pomiędzy folderami, gdyż nie muszą one być przemieszczane siecią komputerową.
Dane techniczne Synology DS916+

Procesor główny Intel® Pentium® N3710 1,6GHz Quad Core
Pamięc RAM 2GB DDR3
Prędkość odczytu 225 MB/s (w trybie agregacji)
Prędkość zapisu 221 MB/s (w trybie agregacji)
Dysk wewnętrzny 4 x HDD SATA3, max wielkość dysku 8TB
Złącza zewnętrzne 3 x USB 3.0, 1 x eSATA
Wymiary urządzenia 165 x 203 x 233,2 mm
Masa urządzenia 2,04 kg
Warunki pracy 5°C to 35°C, 5-95% wilgotność bez kondensacji
Złącze sieciowe 2 x RJ45 Gigabit ethernet
Pobór mocy przez serwer z dyskiem 30W / 13W (hibernacja)
System plików na dysków wewn. EXT4, Btrfs
Głośność 19,4 dB
Wentylatory 2 x (92x92mm), pasywne chłodzenie CPU,
Protokoły sieciowe CIFS, AFP, FTP, Telnet, SSH, NFS
Typ woluminu RAID 0, 1, 5, 6, 10, 5+Spare (auto-rebuild, expand)
Obsługa Windows AD tak
Bezpieczny sFTP / HTTPs tak
Szyfrowany backup sieciowy tak
Połączenia iSCSI Target 32
Połączenia iSCSI LUN 256
Max liczba kont użytkowników 2048
Max ilość grup użytkowników 256
Max ilość jednoczesnych połączeń 512