Synology DS415play

Producent: Synology
Kod producenta: 4711174721504
Dostępność:
Dostępny
 • EPA Care Pack (dodatkowy rok gwarancji + wsparcie techniczne premium)
szt.
Cena netto: 1 340,65 zł 1 869,00 zł1 649,00 zł

Dysk sieciowy Synology DS415play z obsługą 4 dysków SATA3 do 24TB łącznie. Posiada szybki procesor dwurdzeniowy 1.6GHz i pamięć 1GB. Synology DiskStation DS415play to serwer NAS działający jako centrum multimedialne. Serwer DS415play jest zoptymalizowany pod kątem przetwarzania multimediów. Umożliwia transmisję strumieniową zdjęć, muzyki i wideo wysokiej jakości, oferując jednocześnie bezkompromisowe działanie pozostałych aspektów serwera NAS.

Dysk sieciowy Synology DS415play cechuje się bardzo dużą wydajnością (odczyt do 112 MB/s). Zapewnia ona szybki dostęp do danych dla wielu użytkowników jednocześnie. Urządzenie wyposażone jest także w interfejs USB 3.0 i procesor szyfrującyy dane.

Cechy wyjątkowe dysku sieciowego Synology DS415play 

 • Transkodowanie wideo Full HD z jakością 1080p w locie H.264 (AVC), MPEG-4 Part 2, MPEG-2, VC-1
 • Procesor dwurdzeniowy 1.6GHz z koprocesorem zmiennoprzecinkowym
 • Odczyt z szybkością 112 MB/s, zapis z szybkością 101 MB/s
 • Gniazdo SuperSpeed USB 3.0
 • Serwer multimediów gotowy do obsługi DLNA®
 • Konstrukcja kieszeni umożliwiająca beznarzędziowy montaż dysków
 • Obsługa RAID 0,1,5,6,10 dla pełnego zabezpieczenia danych
 • Cichy i energooszczędny w użytkowaniu - tylko 20dB i do 41,95W w trakcie pracy
 • Możliwość instalacji dysków 3.5" oraz 2.5" SATA do 6TB każdy
 • Udostępnianie drukarki USB w sieci dla systemów Windows
 • Wbudowany serwer FTP z funkcjami SSL, TLS
 • Pobieranie danych (film, muzyka, oprogramowanie) z sieci BitTorrent/FTP/HTTP
 • Wbudowane łatwe w konfiguracji i użyciu albumy zdjęciowe i blog
 • USB-Copy i kompleksowy backup danych na serwer i urządzenia zewnętrzne
 • Wbudowany szybki interfejs sieciowy - 1Gbit/s
 • Panel użytkownika i oprogramowanie dostępne w języku polskim !!!

 

Synology DS415play jest gotowym serwerem cyfrowych multimediów (DMS) DLNA i umożliwia hosting multimediów do odtwarzania zdalnego. Po połączeniu z routerem bezprzewodowym DS415play może nadawać strumieniowo muzykę, zdjęcia i wideo do urządzeń zgodnych ze standardem DLNA bez uprzedniej konfiguracji. Użytkownicy mogą dzięki temu wyświetlać swoje kolekcje na większych ekranach i słuchać dźwięku przez głośniki o wysokiej jakości. Firma Synology umożliwia nawet przeglądanie i wybieranie zawartości serwera DiskStation oraz wyznaczanie odtwarzacza DLNA w tej samej sieci przy użyciu aplikacji DS audio.

Serwer plików dla sieci lokalnej ->

serwer plikówSynology umożliwia dostęp do danych i wysoką wydajność odczytu i zapisu nawet dla dużej ilości użytkowników. Użytkownicy mogą przechowywać dane na serwerze i korzystać z nich podobnie jak z innych zasobów sieciowych poprzez standardowe otoczenie sieciowe (Windows, MacOS, Linux). Połączenia mogą być realizowane poprzez protokoły CIFS / SAMBA / AFP / NFS. Synology oferuje możliwości konfiguracji praw dostępu do poszczególnych zasobów nawet na poziomie plików dla użytkowników lub grup. Obsługa WebDAV i CalDAV do pracy zdalnej.

Obsługa protokołu iSCSI i wirtualizacji ->

auto backupSynology umożliwia dostęp do wybranych wolumenów także za pomocą protokłu iSCSI (z obsługą Thin Provisioning), co pozwala na podłączenie danych na dysku sieciowym do np. serwera Windows 2003 / 2008 / 2012 za sieci, ale są one widziane jako dysk lokalny. Idealne do wykorzystanie dysku sieciowego jako magazynu dla baz danych, systemów wirtualizacji, baz danych czy backupu. Synology też może obsługiwać podłączenie danych do siebie i rozbudować swoją pojemność przez połączenia iSCSI. Synology jest zgodne z VMware VSphere 5 i VAAI, Hyper-V oraz Citrix.

Rozwiązania biznesowe gotowe uzycia

serwer ftpDyski sieciowe Synology przygotowane są w pełni do pracy w środowisku biznesowym. Bezpłatne aplikacje Synology Mail Server (serwer pocztowy), Print Server (serwer wydruku dla sieci lokalnej oraz obsługa AirPrint i Google Print), Syslog Server (zbieranie logów z urządzeń w sieci), Server VPN (z obsługą Open VPN oraz PPTP) czy Cloud Service - te aplikacje sa bezpłatne i gotowe i użycia w dowolnym momencie. Dodatkowo Synology oferuje wbudowany i wydajny serwer www z obsługa PHP i MySQL do publikacji własnych serwisów internetowych.

Wydajny i bezpieczny serwer FTP

serwer ftpDyski sieciowe Synology wyposażone są w standardowy serwer FTP. Dzięki niemu i łatwemu zarządzaniu użytkownikami można udostępniać dysk jako źródło plików dla Klientów (możliwy zapis, odczyt, modyfikacja - zależne od praw dostępu). Ważne i poufne dane mogą być bez problemów przesyłane przez Internet dzięki SFTP wykorzystującym protokół szyfrowany SSL/TLS. Pełna kontrola pasma i log transferu dla grup użytkowników oraz pojedynczych osób. Idealne narzędzie do bezpiecznego i szybkiego udostępniania danych i powierzchni dyskowej w biznesie.

System monitoringu video

monitoring videoSynology posiada wbudowaną aplikację pozwalającą na wykorzystanie kamer sieciowych do monitoringu video. Serwer pozwala na zapis, odtwarzanie obrazu z kamer. Powiadamia e-mail o alarmach. System inteligentnej analizy video. Detekcja ruchu, kradzieży, pozostawienia przedmiotów i wiele więcej. Podgląd video sygnału z kamer na żywo przez przeglądarkę.Wydajność Synology to obsługa do 8 kamer FullHD i możliwość zapisu do 80fps dla sygnału 1080p.

Pełna kontrola dostępu do danych

active directorySynology pozwala na zarządzanie kontami użytkowników. Każdy użytkownik może mieć inne uprawnienia do poszczególnych zasobów. Konfiguracja ustawień jest prosta, jednak przy nieskomplikowanej konfiguracji urządzenie może działać w sieci opartej na Windows Active Directory (w tym Windows Serwer 2012) lub LDAP. Dyski sieciowe Synology moga też być serwerem LDAP i Radius. Oferuje także pełne zarządzanie na poziomie list dostępu (ACL). 

Backup danych - kompletne rozwiązanie

auto backupSynology pozwala na prowadzenie bieżącej archiwizacji plików z komputerów podłączonych do sieci komputerowej. Do każdego zestawu dołączone jest bezpłatne oprogramowanie bez limitu ilości instalacji. Możliwy jest również backup danych składowanych na serwerze Synology. Kopia zapasowa może być zapisywana na zewnętrznym dysku twardym podłączonym poprzez port USB, lub eSATA lub na zdalnym Synology lub rsync.

Print Server - drukarkowanie bez limitów

print serwerWspółdzielenie drukarki USB (max. 2) w sieci jest niezwykle łatwe. Wiele dostępnych na rynku urządzeń zostało zweryfikowanych pod względem kompatybilności. Zainstalowane oprogramowanie Print Server, wraz z kreatorem dodawania drukarki, ułatwia wiele czynności, które przy konkurencyjnych urządzeniach są skomplikowane. Dodatkowo obsługiwana jest technologia Apple Air Print oraz Google Cloud Print.

Mobilne zarządzanie serwerem

serwer wwwAplikacja DSM jest dostępna w ergonomicznej wersji mobilnej, która zapewnia usłudze IT mobilność wymaganą do nadzorowania stanu sieci, bezpieczeństwa serwera i usług DSM z dowolnego miejsca. DS file umożliwia przeglądanie i wyświetlanie plików w dowolnym miejscu na urządzeniu przenośnym. Dodatkowo dostępne są aplikacje DS Audio i DS Video do obsługi mobilnej plików multimedialnych.

Aplikacje dodatkowe dla Synology

photo stationDostępne jest mnóstwo dodatkowych aplikacji dla Synology NAS. Możesz pobrać i zainstalować Pakiety zaprojektowanie specjalnie do Twoich potrzeb, m.in. do udostępniania plików w chmurze, udostępniania zdjęć w albumie online, konfigurowania środowiska VPN, a nawet program antywirusowy do ochrony Twojego systemu. Wszystko można znaleźć i wykonać na stronie Centrum pakietów — wystarczy kilka kliknięć.

Multimedia prosto z serwera

itunes serverSynology może pracować również jako serwer muzyczny i serwer video zgodny z DLNA. Dzięki temu użytkownicy sieci mogą korzystać z multimediów bez pobierania plików na komputery. Idealne rozwiązanie dla wszystkich użytkowników iPod-ów, Smart TV, boxów TV. Aplikacje mobilne dla Apple iOS oraz Android zapewniają dostęp z urządzeń mobilnych. System jest w pełni zgodny z iTunes. Dodatkowo Synology potrafi transkodować w locie pliki video (nawet FullHD) do odpowiednich formatów.

 

Wygodne zarządzanie danymi na serwerze

Wśród produktów Synology dysk sieciowy DS214play jest jednym z najszybszych modeli z serii Disk Station umożliwiającym podłączenie dwóch wewnętrznych dysków twardych. Dzięki temu można stworzyć system RAID-0 zapewniający wysoką wydajność i możliwość przechowywania dużych plików, a także z RAID-1 pozwalający zwiększyć bezpieczeństwo. Ze względów ekonomicznych można wyposażyć Synology DS214play tylko w jeden twardy dysk bez użycia RAID i późniejsze zmodernizowanie do RAID-1 poprzez dodanie dodatkowego dysku twardego. W przypadku braku miejsca na dyskach twardych, możliwe jest podłączenie dodatkowych dysków zewnętrznych poprzez porty USB lub eSATA. Dodatkowo urządzenie posiada wbudowany czytnik kart SD.

 

Niezależność od platformy systemowej - Windows, Linux i Macintosh

apple, windowsZ dyskiem sieciowym Synology DS214play bez przeszkód można uzyskać dostęp do danych niezależnie od tego, czy jest się użytkownikiem systemów Windows, Linux lub Mac. Użytkownicy Windows i Linux mogą korzystać z danych przechowywanych na DS214play poprzez Sambę i FTP, użytkownicy Mac przez Sambę i AFP. Dzięki wsparciu dla Unicode, możliwe jest przechowywanie danych utworzonych w różnych językach. Możliwe jest również zarządzanie dyskiem sieciowym przez urządzenia mobilne (Android / Apple). 

 

Synology dla iPhone, iPad i AndroidSynology oferuje bezpłatne aplikacje mobilne dla systemów Apple iPhone, iPad i systemów Android, zapewniające dostęp do danych na serwerze, zarządzanie nimi, przeglądanie zdjęć czy obsługę stacji monitoringu zdalnie. Cztery aplikacje: DS Audio - przesyłanie muzyki z Synology na urządzenie mobilne, DS Photo - zdalne przeglądanie i ładowanie zdjęć na serwer, DS File - przeglądanie, pobieranie i zarządzanie plikami oraz DS Cam - do obsługi stacji monitoringu.

 

webmanagerZainstalowany menedżer plików umożliwia zarządzanie plikami na serwerze poprzez przeglądarkę internetową. Dzięki temu dostęp do danych, przechowywanych na NAS-serwerze nie jest ograniczony do sieci lokalnej LAN. Ponadto zminimalizowany jest czas przenoszenia danych pomiędzy folderami, gdyż nie muszą one być przemieszczane siecią komputerową.

 

Dane techniczne macierzy dyskowej Synology DS415play 

Procesor Dwurdzeniowy 1.6GHz z kooprocesorem
Pamięć SDRAM 1GB, DDR3
Prędkość zapisu - odczytu Windows 112 MB/s - 101MB/s
Dysk wewnętrzny 4 x 3,5" lub 2.5" SATA, max wielkość dysku 6TB
Złącza zewnętrzne 2 x USB 3.0, 3 x USB 2.0
Wymiary urządzenia 165 x 203 x 233,2 mm
Złącze sieciowe 1 x RJ45 Gigabit ethernet
Pobór mocy przez serwer z dyskiem 41,95W (praca) / 17,30W (hibernacja)
Chłodzenie 2 x wentylator 92mm x 92mm
Masa urządzenia bez dysku twardego 2.03 kg
Temperatura pracy urządzenia 5 - 35 st. C
Głośność urządzenia 20 dB
System plików na dysków wewn. EXT 4
Protokoły sieciowe CIFS, AFP, FTP, Telnet, SSH, NFS
Typ woluminu RAID 1, 0 oraz dysk pojedynczy
Max. ilość połączeń VPN 15 (łącznie dla OpenVPN i PPTP)
Ilość obsługiwanych kamer 15 (w tym 2 bezpłatnych licencji) (max. 210fps dla 720p)
Max iSCSI Target 10
Max iSCSI LUN 10
Obsługa Windows Active Directory tak
Zabezpieczony FTP / HTTPs tak
Szyfrowany backup sieciowy tak
Max liczba kont użytkowników 2048
Max ilość grup użytkowników 256
Max ilość jednoczesnych połączeń 256